Протоколи щодо конфлікту інтересів у мера Рівного суд знову не розглянув. В чому причина

Протоколи щодо конфлікту інтересів у мера Рівного суд знову не розглянув. В чому причина

Протоколи щодо конфлікту інтересів у мера Рівного суд знову не розглянув. В чому причина
Фото: Суспільне Рівне

Засідання суду, де мають розглянути три протоколи щодо прийняття рішень під час конфлікту інтересів міським головою Рівного Олександром Третяком, 30 березня не відбулось. Розгляд перенесли через клопотання сторони відповідача, там посилаються на зайнятість мера. У прокуратурі пояснили, про які проступки йдеться, сам мер справу до рішення суду вирішив не коментувати.

Засідання суду, призначене на 30 березня на 10:00 — перенесли. Олександр Третяк попросив відкласти розгляд справи на іншу дату, через проведення чергового засідання сесії міськради.

"Він подав документи, чому він не з'явився попереднього разу — був зайнятий, нараду проводив. А сьогодні поступило клопотання через канцелярію суду по кожному з протоколів від Олександра Третяка. Вказує він, що перебуває в справах", — прокоментував суддя Рівненського міського суду Святослав Рогозін.

Суд про можливі корупційні дії міського голови перенесли
Мер Олександр Третяк на сесії Рівнеради 30 березня/Фото: Суспільне Рівне

Прокурорка у справі Тетяна Музичук каже, що три протоколи фіксують у міського голови конфлікт інтересів:

"Один з них складено за фактом неповідомлення у встановленому законом порядку про реальний конфлікт інтересів та вчинення конфлікту інтересів під час прийняття Рівненською міською радою рішення 26/26 в жовтні 2022 року, яким міському голові поновлено виплату премій на період дії воєнного стану".

Також в протоколах фіксують конфлікт інтересів щодо призначення та преміювання керуючої справами виконавчого комітету міської ради Марії Корнійчук. У телефонній розмові Суспільному вона повідомила, що не коментуватиме тему, допоки суд не прийме рішення, аби тим чи іншим чином на нього не вплинути.

"Інші два протоколи складені, знову ж таки, за неповідомлення у встановленому законом порядку про реальний конфлікт інтересів та вчинення дій і прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів під час прийняття Рівненською міськрадою рішення про призначення керуючого справами виконкому — особи, яка у 2020 під час виборів міського голови здійснила добровільний внесок до його виборчого фонду", — говорить прокурорка Тетяна Музичук.

У 2020 році Марія Корнійчук, згідно зі звітом, поданим у ЦВК, про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата на міського голову Олександра Третяка, пожертвувала 45 тисяч гривень.

Міський голова справу поки не коментує та повідомив, що пояснення будуть після засідання суду.

"Давайте повний, розширений коментар я зможу надати після судового засідання. Сьогодні є сесія, тому судове засідання не могло бути за моєю участю, от і все. Ті припущення, або так звані ймовірності, є абсолютно безпідставними, тому повний і ширший коментар — вже після завершення питань із судом", — прокоментував Олександр Третяк.

Протоколи складені за статтею 172/3 Кодексу України про адмінпорушення, це "Порушення обмежень щодо використання службового становища". Санкції передбачають штраф від 1 700 грн до 3 400 грн, а також від 3 400 грн до 6 800 грн.

Засідання суду у справі Олександра Третяка заплановане на 27 квітня на 14:00.

Читайте також

  • Рівнерада погодила призначення Миколи Дядюся на посаду заступника мера
  • Президент рівненського Вереса прокоментував “чорну смугу” в іграх та запас довіри до тренера
  • Будівництво житлового будинку поблизу Свято-Успенської церкви у Рівному: що відомо і як реагують містяни
  • З третьої спроби за майже 73 тисячі гривень: на торгах продали будівлю першої в Рівному парової водокачки

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок