Жительку Рівненського району ошукали шахраї на понад 16 тисяч гривень, про це 1 травня повідомили у пресслужбі Нацполіції області. Жінка перерахувала аферистам гроші, аби залагодити питання та врятувати доньку, яка нібито потрапила у неприємну ситуацію.
Інцидент трапився 29 квітня. За словами старшої інспекторки Нацполіції області Анни Цап, 55-річна жителька села Спасів близько 19:30 повідомила правоохоронців, що її ошукали шахраї.
"До неї зателефонувала невідома жінка, яка представилась працівницею поліції, і сказала, що її донька штовхнула іншу дівчину, внаслідок чого остання впала, травмувалася та пошкодила мобільний телефон. Тому постало питання про відкриття кримінального провадження. Втім, цього можна уникнути та залагодити ситуацію, заплативши", — зазначила вона.
Жінка через термінал перерахувала гроші на картку, яку вказали псевдополіцейські. І лише після цього зателефонувала дочці, з якою насправді було все гаразд.
Про психологічний тиск телефоном і як вберегтись
Поширеними видами шахрайств є дзвінки та SMS із проханням переслати кошти через те, що з рідними трапилась біда і вони потребують грошей. Про це Суспільному раніше розповідав заступник начальника Рівненського районного управління поліції Іван Теліга.
Читайте також: Пальне, покупки в інтернеті, гроші на картці: які шахрайства популярні на Рівненщині
На ДТП чи інші випадки працівники поліції виїжджають і моменти, коли вони телефонують родичам або близьким – також трапляються. Але грошей просити вони не мають права.
"Є такі випадки, коли, до прикладу, тяжкі наслідки, або особа не може повідомити свої дані, чи потрібно забрати транспортний засіб, або якщо залишились неповнолітні діти, за якими потрібно приглянути. В таких випадках працівники поліції телефонують родичам, які можуть прибути та допомогти", – пояснював Іван Теліга.
Працівник поліції може спитати лише, чи є людина родичем і попросити приїхати на місце події. Якщо під час телефонного дзвінка "поліцейський" проситиме перерахувати гроші на картку – це шахрай.
У таких випадках потрібно не панікувати, потелефонувати на 102 та пересвідчитись, чи справді сталась така ситуація. Або ж набрати мобільний родича, з яким буцімто трапилась біда.
"У випадку шахрайства ДТП насправді не сталась і людям, до яких телефонують, дають дуже мало часу, щоб вони прийшли в себе, подзвонили родичам і зрозуміли, що це шахрайство", – розповів правоохоронець.
Читайте також
- На Рівненщині неповнолітній напідпитку врізався на авто в опору. Його приїхав забирати нетверезий батько
- Рівне отримало нагороду The Plaque of Honour від ПАРЄ. Що вона означає
- Нардепка від Рівненщини звернулась в СБУ щодо Корецького монастиря, який підпорядкований РПЦ. Що їй відповіли
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: