Інтернет-олімпіада з призовим фондом: як взяти участь школярам з Рівненщини

Інтернет-олімпіада з призовим фондом: як взяти участь школярам з Рівненщини

Інтернет-олімпіада з призовим фондом: як взяти участь школярам з Рівненщини
. Олімпіада, яку проводили у Львові і лише для місцевих дітей. Тепер участь можуть брати з будь-якої області/Фото: Іван Трофимчук

В Україні проведуть весняну інтернет-олімпіаду, де школярі 4-10 класів з різних областей своїми знаннями зможуть вибороти грошову винагороду. Реєстрація триває до 5 травня. Операційний директор ІТ-компанії, засновник проєкту "Навчання і Технології” Юрій Каміновський розповів Суспільному про умови, як проходитиме олімпіада та яку мету поставили ініціатори.

Терміни реєстрації та правила участі

До 08:00 5 травня триватиме реєстрація учасників на інтернет-олімпіаду.

“Минулого разу ми робили олімпіаду виключно для міста Львів. Наша платформа присутня у кожній школі міста, у нас 250 тисяч користувачів. Ми випустили другий проєкт "Квести і тексти" [скорочено КІТ, - ред.]. Це був як пілотний проєкт, у якому минулого разу взяли участь понад 1600 дітей. До нас часто зверталися з інших міст, чому дана олімпіада проводиться лише у Львові. Ми вирішили зробити олімпіаду для всіх”, – розповів засновник олімпіади.

Учні 4-6 класів складатимуть олімпіаду-мультитест, де будуть питання з української мови, англійської, природи, мистецтва та інформатики, а також логіко-математичний блок. Учні 7-10 класів складатимуть англійську мову.

“Ми розбирали різні випадки, які можуть трапитись під час олімпіади. Діти можуть брати участь протягом дня – з 9:00 по 21:00, тому що можуть бути повітряні тривоги, дитина може погано себе почувати, також це п'ятниця і триває навчальний процес. Ми не можемо попросити Міністерство освіти провести олімпіаду окремим уроком”, – розповів Юрій Каміновський.

Призовий фонд та умова участі

Призовий фонд олімпіади сумарно складає 560 000 гривень. Переможці з кожної паралелі 4-10 класів отримають по:

  • І місце — 50 000 грн;
  • ІІ місце — 20 000 грн;
  • ІІІ місце — 10 000 грн.

Вартість участі в олімпіаді – 99 грн.

“Участь є платною, тому що нам ні держава, ні місто за це не платять гроші. Ми робимо фонд у 560 тисяч гривень. Це не буде перекривати призовий фонд, але ми це робимо для того, аби діти отримували хороші призи”, – зазначив Юрій Каміновський.

Для того, щоб стати учасником, потрібно прочитати правила й здійснити оплату.

“Щоб не було фальсифікації результатів, у програмі не можна скопіювати текст. Я сподіваюся, що діти будуть брати участь в олімпіаді, аби перевірити свої знання”, – зауважив засновник проєкту.

Для олімпіади завдання розробляють вчителі, яких рекомендує Львівське управління освіти, додав ініціатор та пояснив, що це педагоги "з великим стажем праці та всі вони співпрацюють з Міністерством освіти України".

Участь в олімпіаді можуть брати лише користувачі платформи “Навчання і Технології”. За законом України, для реєстрації спочатку мають зареєструватися батьки дитини до 14 років, а тоді ж зареєструвати й школяра. Питання вносять за день до олімпіади на платформу, аби всі завдання не потрапили передчасно у відкриту мережу.

“Щодо подальших наших дій, ми будемо додавати предмети, які будуть актуальними, будемо узгоджувати їх з управлінням освіти. З вересня спробуємо зробити новий пілотний предмет по спорту. Якщо зараз у міській спортивній олімпіаді діти можуть отримати 1000 гривень на всю команду, то уявіть, якщо вони будуть отримувати 50 або й 100 тисяч гривень. Я вважаю, що це найкраще заохочення займатись спортом”, – повідомив Юрій Каміновський.

Етапи

Олімпіада проходитиме у два етапи:

  • І етап – онлайн 5 травня 2023 року (пройти тестування можна в часовому проміжку між 9:00 та 21:00 за київським часом). За результатами І етапу олімпіади по 10 учасників з кожної паралелі 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-х класів, які дали максимальну кількість правильних відповідей у найкоротший термін, запросять до участі в ІІ етапі. Юрій Камінський зазначив, що до другого етапу пройдуть 70 учасників, по десять дітей з кожного класу. Організатор олімпіади розраховує, що в олімпіаді братимуть участь близько 10 тисяч дітей.
  • ІІ етап – офлайн відбудеться 13 травня 2023 року у Львові. Учасникам, які пройдуть до другого етапу, але живуть не у Львівській області, по завершенню компенсують вартість доїзду у дві сторони, але не більше 1000 гривень на учасника.

Що таке НІТ

Як йдеться на сайті платформи “Навчання і технології”, основна мета проєкту – забезпечення як дистанційного, так і інтерактивного стаціонарного навчання. Її позиціонують як "захищену систему управління освітньою діяльністю із забезпеченням спільного доступу для учасників освітнього процесу: вчителів, учнів, батьків та адміністрації навчального закладу".

“На жаль, коли у школи потрапляють ракети – усі архіви згорають чи пропадають. Ми ж рухаємось у цифрову епоху і просуваємо це для збереження даних учнів. Наша платформа є не лише у Львові, частково у Києві, Житомирі, Чернігові і також у тимчасово окупованому Скадовську. Ми розпочали розробку платформи у 2020 році. Наприкінці 2021 року ми виграли Всеукраїнський конкурс у Львові й з 1 вересня 2022 року почали її впроваджувати. Вона починає тільки набирати обертів”. Зареєструватися на платформі “НІТ” можна за посиланням.

Читайте також

  • У Рівному безоплатно робитимуть обов'язкові щеплення у дитячій точці “Спільно”
  • Здорожчання електроенергії: експерт пояснив, чому це потрібно в Україні
  • Чорнобильська катастрофа у цифрах та спогадах: якою її пам'ятають ліквідатори з Рівненщини
  • Нардепка від Рівненщини звернулась в СБУ щодо Корецького монастиря, який підпорядкований РПЦ. Що їй відповіли

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок