У рівненському інституті відреагували на інформацію про плани нібито прибрати мозаїку і вітражі

У рівненському інституті відреагували на інформацію про плани нібито прибрати мозаїку і вітражі

У рівненському інституті відреагували на інформацію про плани нібито прибрати мозаїку і вітражі
. Фото: Суспільне Рівне

Мозаїку та вітражі в Рівненському інституті післядипломної педагогічної освіти знищувати не збираються, натомість їх навпаки намагаються зберегти. Про це у коментарі Суспільному розповіла керівниця закладу Алла Черній у відповідь на інформацію в соцмережах про нібито плани позбавитись цих елементів декору.

Чому про це говорять

Допис в соціальних мережах про ймовірне знищення мозаїки в інституті післядипломної освіти розмістила рівнянка Валентина Захарова. Каже, що інформацію про це отримала від однієї з працівниць закладу.

"Почалося з того, що ми з подругою були на відкритті виставки Тетяни Лукашевич і коли вже йшли подивилися на мозаїку, на вітражі, пофотографували, і тут зідзвонюємось з однією особою, яку я не хотіла б називати, бо вона дуже вразлива, тому що їй можуть влаштувати таку обструкціюОбструкція має кілька значень, здебільшого вживається як протидія нормальній роботі засідання або мітингу (наприклад, шляхом довгих промов, галасу тощо) по роботі. І ця особа каже: "Звичайно, це все красиво і мозаїки гарні, але ви не радійте, бо директорка хоче їх позбивати", — прокоментувала Суспільному Валентина Захарова.

Рівне мозаїка
Фото: Суспільне Рівне

У дописі рівнянки, зокрема, йшлось, що вітражі, які були в приміщенні інституту - знищені.

"Вітражі, знищенні, ну як... Навіть той вітраж, що нам надають фото, що він цілий, все добре, все гарно. Вже на дверях одного вітража немає. Мене вже звинуватили в тому, що я наклеп звела. Але якби не цей допис, тишком-нишком було б все зроблено і знищено", — пояснила вона у коментарі.

Реакція директорки інституту

Директорка інституту післядипломної освіти Алла Черній у коментарі Суспільному заперечила інформацію про наміри прибрати мозаїку та вітражі. Також додала, що не виключають і судового позову за наклеп, якщо рівнянка не спростує свої твердження.

Рівне мозаїка
Директорка РОІППО Алла Черній. Фото: Суспільне Рівне

"Ми в 2022 році мали на своїй сторінці цілий пост про цю картину, тому логіки в тому, щоб давати інформацію, давати привід, що в нас є ця мозаїка, а потім її зруйнувати, я, як людина, не кажу як керівник закладу — не бачу. Дуже прикро, що будь-яка тема, яка комусь приходить в голову, може стати приводом, для такої негативної суспільної реакції. По факту його як такого не існує, апріорі не існує", — сказала керівниця.

Рівне мозаїка
Фото: Суспільне Рівне

Також окремо прокоментувала Алла Черній і тему вітражів:

"Вітражі — це дуже делікатна і кропітка робота виготовлення на склі. Скло має здатність руйнуватися, битися. Але тут абсолютно не було взяти вітражі, викинути чи знищити. Ви бачите, що одного вітража немає. Я вже не застала, щоб було два. Був один і, напевно, він був чи побитий, чи знищений".

Рівне мозаїка
Фото: Суспільне Рівне

Деякі вітражі зняли через аварійний стан дверей, де вони знаходились, каже Алла Черній: "Є вони всі збережені, таких вітражів у нас 15 і ми думаємо, як їх взяти в обрамлення і використовувати з естетичної точки зору".

Читайте також

  • З теплом і дощами: яку погоду прогнозує рівненський гідрометцентр на Великдень
  • Що варто, а що не треба передавати військовим на передову. Пояснює волонтер з Рівного
  • Плащі, кікімори, плитоноски, чохли: як на Рівненщині волонтери шиють амуніцію для військових
  • На Рівненщині сформують рекомендації щодо поліпшення умов життя жінок-переселенок

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок