"Не зломимо своїх присяг": очільник Пласту на Рівненщині про 111 років організації

"Не зломимо своїх присяг": очільник Пласту на Рівненщині про 111 років організації

Ексклюзивно
"Не зломимо своїх присяг": очільник Пласту на Рівненщині про 111 років організації
Відзначення 111-ї річниці Пласту в Дубні. Фото: Суспільне Рівне

Найстарішій скаутській організації в Україні Пласт — 111 років. Датою його створення є 12 квітня, день прийняття першої присяги у Львові. Сучасний Пласт — це національна організація, яка сприяє всебічному патріотичному вихованню дітей і молоді та діє в багатьох країнах, де є українська діаспора. На Рівненщині річницю створення відзначали в Дубні, сюди з'їхалися пластуни з усієї області й Тернопільщини, щоб підтримати місцевий осередок. Його організували пластуни-переселенці з Херсона.

Про ідеї й засади Пласту, як нині діє організація, розповів в етері телемарафону Суспільне. Спротив голова Рівненської окружної пластової ради Олександр Денисюк.

— Як в Пласті святкують день народження організації?

— Ми святкуємо 12 квітня, в день першої пластової присяги. Хоча, історики стверджують, що організація почалася ще раніше, але присяга — це є найважливіше для кожного пластуна. Складаємо її один раз і на все життя. 111 річницю, як і попередню відзначаємо в боротьбі, під гаслом "Не зломимо своїх присяг!". Тому що в присязі є слова "Бути вірним Богові й Україні". І в сучасній війні маємо приблизно 500 пластунів, які воюють в складі ЗСУ, частина пішли добровольцями. І, на жаль, маємо вже 30 загиблих.

"Не зломимо своїх присяг": Українському "Пласту" виповнилося 111 років
Олександр Денисюк у студії телемарафону Суспільне. Спротив. Фото: Суспільне Рівне

— Чи застосовують на фронті отримані в Пласті навички?

— Пласт дає велику кількість практичних навичок виживання в природі. І в надскладних умовах на фронті вихованці, які пройшли цю систему звикли до того, що може бути холодно, некомфортно, не бояться на себе брати відповідальність у критичних ситуаціях. Знають, яке спорядження для себе знайти, якісь тактичні речі, як допомогти пораненому.

"Не зломимо своїх присяг": Українському "Пласту" виповнилося 111 років
Святкування 111-ї річниці "Пласту" в Дубні. Фото: Суспільне Рівне

— Як повномасштабне вторгнення вплинуло на діяльність осередків Пласту?

— Так, як і на всю державу. Тому що на певний час ми всі повністю переключилися на підтримку фронту, частина наших дітей виїхали за кордон з батьками, частина активних виховників пішли воювати, частина осередків на сході України припинили діяти, наприклад, в Сєвєродонецьку, Авдіївці. І, скажімо так, що зараз знову організація перебудовується, але й продовжуємо роботу. Тому що в кожного з тих, хто залишається в тилу, є обов'язок перед тими, хто зараз на фронті.

Читайте також: У Дубні на Рівненщині подружжя переселенців з Херсону створило й очолило Пласт

— Тим, хто мало знає про Пласт, пояснімо його ідеї й засади.

Пласт є скаутською організацією. Скаутинг організувався у 1 900 роках і дуже швидко поширився світом. Тому що не було якихось таких організацій для дітей та молоді, які б виховували, в тому числі й доброго громадянина. Ці ціннісні засади є важливими. Для порівняння, піонерська організація скопіювала багато речей у скаутів. Але це було дуже штучно, без серцевини, яка базувалася на християнських цінностях і любові до своєї батьківщини. Пласт, як і ввесь скаутинг, іде за прикладом дорослих. Тобто, якщо я щось розказую своїм вихованцям, то вони точно знають, що це саме я і роблю і їм це передаю.

Читайте також

  • "Хочуть спробувати на зуб": лікар-ендоскопіст з Рівного показав, що найчастіше ковтають діти
  • У громаді біля Рівного прийняли рішення щодо землі і храмів УПЦ (МП)
  • Понад триста зразків, є з іменами: у Рівному презентували виставку автентичних писанок

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок