"Бачимо позитивну тенденцію": експерт розповів про ринок праці під час війни, зарплату та актуальні вакансії

"Бачимо позитивну тенденцію": експерт розповів про ринок праці під час війни, зарплату та актуальні вакансії

"Бачимо позитивну тенденцію": експерт розповів про ринок праці під час війни, зарплату та актуальні вакансії
. Фото ілюстративне / Суспільне Рівне

Ринок праці в Україні станом на квітень 2023 року стабілізувався, у березні кількість активних пропозицій вакансій праці зросла на 14%, порівняно з лютим. Про це повідомляють на платформі для роботи з відкритими даними Опендатабот. У етері Суспільне.Спротив директор з комунікацій сайту з пошуку роботи Work.ua Максим Пилипенко розповів про актуальні вакансії під час війни, середню заробітну плату та конкуренцію на ринку праці.

Приріст вакансій

З початку 2023 року за останні десять років на платформі Work.ua "значно зросли" показники запитів з пошуку роботи та вакансії праці.

"Зростання пов'язане з тим, що є можливість розвиватися бізнесу. Ми встановили перший рекорд за кількістю вакансій у січні, лютому та у березень — понад 75 000", — говорить Максим Пилипенко.

За статистикою Опендатабот, найбільший приріст вакансій у березні зафіксували на Миколаївщині, Черкащині та Одещині. Розвивається бізнес й на деокупованій Херсонщині.

Ринок праці
Фото: Суспільне Рівне

Зростає кількість кандидатів на роботу у прифронтових та деокупованих областях, розповів директор з комунікацій сайту Максим Пилипенко:

"Кандидати й бізнеси повертаються додому. Якщо говорити про категорії вакансій, які зросли у березні, то це готельно-ресторанний бізнес та туризм — на 29%. І ще галузь обслуговування, будівельна, архітектури, робочі спеціальності, виробництва. Найпопулярніші посади — це бармен, офіціант, бариста".

Заробітна плата

Від початку повномасштабного вторгнення середня зарплата в Україні становила 15 тисяч гривень.

"У лютому 2023 році ми вперше помітили, що середня зарплата зросла на тисячу гривень і складає 16 тисяч гривень. Якщо говорити про галузі, де найбільші зарплати — це нерухомість та транспорт", — зазначив директор з комунікацій Work.ua.

Найвищі зарплати на посадах:

  • медіабайєр — 52 тис. грн;
  • водій-міжнародник — 40 тис. грн;
  • бізнес-аналітик — 32,5 тис. грн.

Конкуренція на ринку праці

Конкуренцію на посади на Work.ua відстежують за кількістю відгуків на одну вакансію, говорить Максим Пилипенко:

"З початку війни на одну вакансію в місяць ми могли бачити понад сто відгуків. Наразі кількість відгуків на вакансію складає 25, тобто конкуренція знизилась в чотири рази. Це говорить про те, що українцям легше знайти роботу".

За словами експерта, найбільша конкуренція на ринку праці на Київщині та у східних областях, найнижча конкуренція — на заході країни.

"Найнижча конкуренція серед вакансій медичних спеціальностей: лікар УЗД, гастроентеролог, кардіолог, ендокринолог, психіатр. На ці вакансії праці легше знайти працівника. Також можна додати — завідувач аптеки, слюсар-інструментальник, двірник", — розповів Максим Пилипенко.

Прогнози на ринку праці

Тенденція розвитку ринку праці в Україні залежить від військової ситуації в країні, говорить директор з комунікацій Work.ua:

"Але, дивлячись на ті показники, що є зараз, то ми бачимо позитивну тенденцію відновлення ринку праці та розвитку бізнесу. Роботодавці вказували, що вони планують переглянути рівень заробітної плати у цьому році. Можливо, через зменшення кваліфікованих кадрів. Від співробітників роботодавці очікують відкритість до навчання, перенавчання. Кандидати мають бути готовими для того, щоб навчатися".

Читайте також

  • Правильний великодній кошик: священник ПЦУ з Рівного розповів, яким його бачить Церква
  • Торговицький скарб: що відомо про одну з найцінніших знайдених колекцій на Рівненщині
  • Фудексперименти, розбудова алеї майстрів та більше майстер-класів: яким планують новий сезон на "Оствиці" у Рівному
  • У рівненському інституті відреагували на інформацію про плани нібито прибрати мозаїку і вітражі

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок