Спалах кору можливий у 2023-му: епідеміолог з Рівного про загрозу та статистику щеплень

Спалах кору можливий у 2023-му: епідеміолог з Рівного про загрозу та статистику щеплень

Важливо
Спалах кору можливий у 2023-му: епідеміолог з Рівного про загрозу та статистику щеплень
. Віктор Мороз/Фото: Суспільне Рівне

У 2022 році на Рівненщині виконали план вакцинації проти кору на 86,6% дітям до одного року. Про це Суспільному розповів завідувач відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб Віктор Мороз. Він наголосив, що спалах кору відбувається кожних 5-6 років, тому є ймовірність, що такий спалах варто очікувати у 2023-му.

Під час засідання державної комісії ТЕБ та НС розглядали питання, як не допустити нового спалаху кору, повідомили в ОВА.

"Охоплення щепленнями від кору суттєво знизилися, а особливо під час війни. А нещодавно МОЗ підтвердило два випадки кору в країні. Тому, щоб запобігти спалаху хвороби, кожна область має розробити свій регіональний план дій", — зазначив міністр охорони здоров’я Володимир Ляшко під час засідання.

Рівень вакцинації в області

У 2022 році в області дітям віком один рік провели вакцинацію проти кору на 86,6%, а ревакцинацію у шість років — 83,7%. Загалом майже 4,5 тисячі дітей залишаються невакцинованими станом на 1 січня 2023 року, а 4,7 тисячі не отримали ревакцинацію, зазначив Віктор Мороз:

"Низьке охоплення щеплення є головною причиною спалахів. Слід зазначити, що останній підйом захворюваності на кір в області був у 2018 році. Для захворювання характерна циклічність — це кожних 5-6 років, тому слід очікувати, ймовірно, підйом захворюваності на кір в області вже у поточному році".

Епідеміолог зазначив, що якщо рівень вакцинації сягає 95% і вище, то це фактично нівелює ймовірність спалаху і випадки захворювань, якщо й будуть — то поодинокі.

Чим небезпечна хвороба

Згідно з інформацією Центру громадського здоров'я МОЗ України, кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків проти якого не існує. Ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смерті. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Кір характеризується вираженою автоінтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини і папульозно-плямистим висипом на шкірі.

Як захиститися від кору

Єдиний спосіб запобігти хворобі — вакцинація. У всіх лікувально-профілактичних закладах проблем з наявністю вакцини в області немає, запевнив Віктор Мороз.

"Закликаю всіх батьків все ж таки робити щеплення проти кору своїм дітям. Якщо людина не бачить захворюваності, наприклад поліомієліту, вона вважає, що його немає і не потрібно робити щеплення. Насправді випадки поліомієліту у нас були в області. З таким рівнем охоплення профілактичних щеплень у нас можуть бути інші інфекційні захворювання, про які ми вже давно почали забувати. Наприклад, та сама дифтерія", — наголосив Віктор Мороз.

Читайте також

  • На Рівненщині створять дитячу гру для гаджетів, яка навчатиме правил пожежної безпеки
  • Психологічні тренінги для переселенців: як це проходить у Рівному
  • У Рівному планують об'єднати три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання
  • "Вартові світла": двоє працівників Рівнеобленерго стали героями документального фільму про енергетиків

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок