У Рівному планують об'єднати три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання

У Рівному планують об'єднати три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання

У Рівному планують об'єднати три позашкільних заклади в Центр національно-патріотичного виховання
Будівля станції юннатів у Рівному/Фото: Facebook КЗ "Станція юних натуралістів"

На Рівненщині пропонують створити Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти. Про це 9 березня повідомили у пресслужбі облради. Для цього пропонують депутатам об'єднати три заклади: обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді та станцію юних натуралістів.

Усі гуртки, які існують у цих закладах позашкільної освіти, збережуть, зазначила заступниця директора департаменту освіти і науки ОВА Марина Пашковська під час засідання постійної комісії з питань гуманітарної політики.

"Це буде комплексний, багатопрофільний заклад позашкільної освіти, який займатиметься як з внутрішньо переміщеними особами, так і з дітками з особливими освітніми потребами. Через гурткову роботу буде проводитися реабілітація учасників освітнього процесу, що постраждали внаслідок військової агресії", — зазначила вона.

За словами посадовиці, планують також запровадити нові напрями у позашкіллі — художньо-естетичний та соціально-реабілітаційний. Про скорочення працівників не йдеться.

"Сьогодні ми розглядаємо, як покращити і підсилити роботу позашкільної освіти першочергово в територіальних громадах, де немає доступу до позашкілля. Необхідно спільними зусиллями зробити такий заклад, який був би дієвим та мав характер сучасного національно-патріотичного виховання", — зауважила голова комісії Алла Черній.

Вона додала: жоден гурток не закриватимуть, однак є напрямки, які на сьогодні застарілі, тому існує потреба в оновленні позашкільної освіти.

"Концепція національно-патріотичного виховання повинна включати і естетичне виховання, і мистецьке, а STEM напрям повинен бути не лише у виробничій галузі, але й у мистецькій. Також це і волонтерський рух, в якому сьогодні активно задіяні діти, але вони не є організовані в гурткову роботу. Відтак є необхідність у новому підході до позашкільної освіти", — пояснила Алла Черній.

Питання про створення Центру національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти розглянуть на черговому пленарному засіданні облради, воно заплановане на 17 березня.

Читайте також

  • "Вартові світла": двоє працівників Рівнеобленерго стали героями документального фільму про енергетиків
  • Вихователька дитсадка на Рівненщині, яку звільнили за фото в купальнику, вдруге виграла суд
  • Маленькі, великі і дивні: які є пам'ятники Шевченку на Рівненщині

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок