Психологічні тренінги для переселенців: як це проходить у Рівному

Психологічні тренінги для переселенців: як це проходить у Рівному

Психологічні тренінги для переселенців: як це проходить у Рівному
.

У Рівненській обласній бібліотеці щотижня проводять психологічний тренінг для переселенців. Психологиня Діана Савенко розповіла Суспільному, як за рік повномасштабного вторгнення змінився психологічний стан ВПО.

Щочетверга в обласній бібліотеці психологи благодійного фонду "Рокада" проводять групові заняття для переселенців. У групу набирають понад 20 людей з Харкова, Маріуполя, Сєвєродонецька та інших міст, де велися бойові дії.

На новому занятті розглядали архетип людей через картки, на яких зображені казкові персонажі.

Для переселенців проводять психологічні тренінги
Фото: Суспільне Рівне

Переселенка з Енергодара Алла Студєнікіна понад 20 років працювала завідувачкою бібліотеки. До Рівного переїхала у вересні, бо залишатися у рідному місті було небезпечно. Під час тренінгу вона обрала декілька малюнків з казковими персонажами, з якими себе асоціює.

"Я побачила у картинці, по-перше, людину, себе, яка затуляється від цих страхів, яка хоче захистити себе, своє внутрішнє я від цих жахіть, які ми бачимо — оце зараз у мене такий стан. У Енергодарі магазини були геть спустошені, ми стояли у черзі за булкою хліба по 4-5 годин, ми не мали змоги працювати. Чому? Тому що вони по кожному районі ходили й слідкували. Навіть ми всі перейшли на російську мову, тому що ми боялися розмовляти українською. Як ми ходимо, так і вони з нами ходять і тримають на спусковому гачку свою зброю — це було дуже страшно", — розповіла переселенка Алла Студєнікіна.

ВПО Рівне
Фото: Суспільне Рівне

Психологиня тренінгу Діана Савенко каже, що у переселенців за рік війни змінюється психологічний стан:

"На початку був стан замороження: очікування, паніки, у когось — агресії й злості, у когось, навпаки, багато страху, тривоги, погані сни. Група дає можливість відзеркалитися і почути, що в інших болить те саме. Та сама проблема з мовою чи та сама проблема у дітей в школі, чи та сама проблема знайти роботу в адаптації, інтеграції. І коли я чую, що в інших те саме — відбувається процес нормалізації. Що "я — нормальний", що "зі мною все добре", що "в інших людей ті самі проблеми" — це дає відчуття стабільності й опори в соціумі", — зазначила психологиня тренінгу Діана Савенко.

Психологічні тренінги для переселенців організовує благодійний фонд "Рокада" та громадська організація Всеукраїнського об'єднання переселенців в обласній бібліотеці.

"Ми домовилися із благодійним фондом "Рокада", що будемо проводити такі зустрічі щочетверга. Бо є попит, люди шукають психологів і не кожна готова звертатися індивідуально до них. Тому групові зустрічі організовуємо спочатку, а потім, якщо бачимо, що потреба, вони звертаються індивідуально, це в опитувані вказують. І психологи вже індивідуально працюють з кожною, яка звернулася", — зазначила організаторка тренінгу Марина Павлюченко.

Для переселенців проводять психологічні тренінги
Фото: Суспільне Рівне

Щоб потрапити на тренінг, потрібно попередньо заповнити анкету у Telegram-каналі "ВПО Рівне".

Читайте також

  • На Рівненщині обміняли понад пів мільйона ламп розжарювання на енергоощадні
  • Вихователька дитсадка на Рівненщині, яку звільнили за фото в купальнику, вдруге виграла суд
  • Маленькі, великі і дивні: які є пам'ятники Шевченку на Рівненщині

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок