"Надалі будемо ліпити тисячі вареників": як австралійці допомагають українським військовим

"Надалі будемо ліпити тисячі вареників": як австралійці допомагають українським військовим

Ексклюзивно
"Надалі будемо ліпити тисячі вареників": як австралійці допомагають українським військовим
Мітинг біля Будинку парламенту 23 лютого 2023 року. Фото: Fb Association of Ukrainians in SA

За 2022 рік українська громада в Південній Австралії зібрала понад 300 тисяч доларів допомоги Україні. Про це в етері телемарафону Суспільне. Спротив розповіла голова тамтешнього Союзу українок Наталія Буженко. Завдяки їхній ініціативі та австралійському волонтеру з білоруським корінням, рівненським волонтерам передали 30 тактичних шоломів, які згодом доставили військовим на Донеччину.

Як організовують збори в Південній Австралії

Громада українців Південної Австралії з міста Аделаїда налічує менше тисячі людей. Ще чотири сотні приїхали в Австралію під час війни, розповідає голова Союзу українок, представниця Асоціації українців Південної Австралії Наталія Буженко. Аби зібрати гроші на допомогу Україні, співпрацюють з тамтешнім урядом, організовують мистецькі концерти, обіди, ярмарки.

"На фестивалях сотні тисяч австралійців чують наш гучний голос, стоять з нами і щедро підтримують нас у цій запеклій боротьбі з агресорами. Ми стукаємо у кожні двері, де є можливість проінформувати австралійців про події в Україні, донести нашу культуру або заробити гроші в підтримку України", каже вона.

У 2022 році у такий спосіб громада зібрала понад 300 тисяч доларів, які відправили на потребу України. Це сума — без урахування індивідуальних донатів жителів штату, зауважує Наталія Буженко.

"Наша допомога буде тільки зростати, ми з вами рухаємося пліч-о-пліч до перемоги і будемо вас підтримувати стільки, скільки треба. Надалі будемо ліпити тисячі вареників, варити сотні літрів борщу, пекти пиріжки та пампухи й доносити наше мистецтво та нести заклик до австралійської громади — стояти з нами, бо ми міцні духом".

Наталія Буженко пояснює, що з початком повномаштабного вторгнення Росії в Україну до збору коштів долучилося багато людей, які не є українцями і не мають українського коріння:

"Наприклад, пекарня недалеко від нас — кожного разу, як хтось щось купує, вони пропонують задонатити долар на Україну. Вони зібрали понад 40 тисяч доларів. Так само є паби, компанія, яка виробляє пампухи — назбирали десятки тисяч доларів. Це не тільки ми, не тільки наша громада. І від того на наші концерти приходить дуже багато людей".

"Надалі будемо ліпити тисячі вареників": як австралійці допомагають українським військовим
Ілля Айдман та Наталія Буженко. Фото: Суспільне Рівне

Окрім залучення допомоги, громада в Південній Австралії займається і просвітницькою роботою, додає Наталія Буженко:

"Тут є усвідомлення, хто ворог. Коли ми провели першу демонстрацію — прийшло кілька тисяч людей з нами. Всі парламентарі в уряді проти цієї агресії й вони не бояться сказати про це в голос і нас підтримувати дуже відверто. Деяким людям шкода росіян, які воюють, тому що вони думають, що ті воюють проти своєї волі. І ми доносимо інформацію, що багато росіян підтримують свою владу і тому ми маємо загарбницьку війну в Україні".

На інтернаціональному фестивалі музики WOMADelaide, що відбудеться з 10 по 13 березня, планують влаштувати кобза-кафе, де збиратимуть гроші на допомогу Україні. Торік на такому фестивалі зібрали 30 тисяч доларів. Цьогоріч, сподівається Наталія Буженко, вдасться залучити в рази більше допомоги.

"Надалі будемо ліпити тисячі вареників": як австралійські волонтери допомагають українським військовим
Ліплення вареників в українській католицькій церкві Church Wayville. Фото: Fb Kobza Cafe WOMADelaide

Тактичні шоломи на передову

Нещодавно українським військовим передали 30 тактичних шоломів. Ініціював збір та передав амуніцію австралієць Ілля Айдман. Хлопець народився в Австралії, а його батьки — білоруси. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, каже, зачепило його родину.

"Коли війна почалася, я не міг стояти осторонь і вирішив робити щось корисне і почав співпрацювати з українською громадою. Ми організовували концерт на великій сцені і також звернулися до багатьох компаній щодо спонсорства, і багато відгукнулися. Одна з компаній, яка сказала, що теж нам допоможе, вони нам передали шоломи, які виготовляють у нашому місті, в Аделаїді", — розповів Ілля Айдман.

Із громадською організацією Асоціація українців Південної Австралії він організовував благодійний концерт "Стоїмо з Україною" та ще низку заходів на підтримку України.

Спочатку шоломи надійшли до Рівного, розповідає волонтер Тарас Кир'янчук. Він координував їхню передачу військовим на Донеччину. Вартість амуніції — 72 тисячі доларів.

"Завдяки родинним зв'язкам у Австралії я знайшов волонтера, який міг надати допомогу нашим Збройним силам. Компанія виробник — це фірма HighCom, яка є дочірньою компанією корпорації XTEK, виробництво знаходиться в Австралії. Шоломи мають дуже надійний ступінь захисту. Передали і аксесуари для всіляких потреб наших військових", — зазначає Тарас Кир'янчук.

"Надалі будемо ліпити тисячі вареників": як австралійці допомагають українським військовим
Фото: Тарас Кир'янчук

Шоломи передали бійцям 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша. Допомогло доставити амуніцію керівництво Рівненської облради.

Ілля Айдман зазначив, що продовжить волонтерити:

"Кілька днів тому ми зібралися під будинком парламенту, нас було декілька сотень. І уряд погодився нам надалі допомагати. Ми надалі поширюємо інформацію, що допомога потрібна. Політики нас підтримують і їхня підтримка реальна в діях".

"Надалі будемо ліпити тисячі вареників": як австралійські волонтери допомагають українським військовим
Мітинг біля Будинку парламенту 23 лютого 2023 року. Фото: Fb Association of Ukrainians in SA

Читайте також

  • Через фасад будинку в центрі Рівного підприємців викликали в мерію. Що сталось
  • Служать окупантам у Криму: двох уродженців Рівненщини судитимуть за держзраду
  • Зачистка вулиць: для тренувань бійців на Рівненщині облаштували імпровізоване містечко

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок