Через теплу зиму на Рівненщині пробудились кліщі. Як убезпечити себе і домашніх тварин

Через теплу зиму на Рівненщині пробудились кліщі. Як убезпечити себе і домашніх тварин

Через теплу зиму на Рівненщині пробудились кліщі. Як убезпечити себе і домашніх тварин
. Фото: Unsplash/Erik Karits

На Рівненщині у 2023 році через вищі, ніж зазвичай, температурні показники пробудились кліщі. Про це інформують у пресслужбі обласного центру контролю та профілактики хвороб. Там розповіли, як убезпечити себе та домашніх тварин від їхнього укусу.

Зима 2022-2023 років була досить теплою й не сприяла довгому, міцному сну цих членистоногих, зазначають у центрі. А тому навіть незначне потепління температури повітря спричинило пробудження кліщів.

"Так званий сезон кліщів щороку починається у різний час, зазвичай у кінці березня. Цьогоріч температурні показники не раз обманювали кліщів, адже прокидаються вони при середньоденній температурі 1-3°C. У січні ми теж фіксували їх знахідки, однак активність цих членистоногих розпочнеться тоді, коли температура повітря сягне 10°C, вона стане для них сигналом для полювання", — йдеться у повідомленні.

Високу чисельність іксодових кліщів прогнозують саме у весняний період:

"Нам слід бути досить обережними. Вони нападають на людину у будь-який час доби, у сонячні та дощові дні, у дорослій й не статевозрілій стадіях свого розвитку. Кліща можна принести на собі, чи його доставить у вашу оселю хатній улюбленець після прогулянки на природі, а вже в теплій домашній атмосфері кліщ залюбки поживиться кров’ю та, цілком ймовірно, поділиться зі своєю жертвою всім мікробним та вірусним багатством".

Через теплу зиму на Рівненщині пробудились кліщі. Як убезпечити себе і домашніх тварин
Самиця іксодового кліща, яку знайшли при плановому акарологічному моніторингу на околиці Рівного. Фото: Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб

В обласному центрі контролю та профілактики хвороб зазначили, на що варто звернути увагу та як убезпечити себе й домашніх тварин від укусу кліщів:

  • оглядайте собак і котів після кожної прогулянки. Найчастіше тварини гуляють серед зарослих високих трав, гілок і чагарників, а це місця скупчення кліщів. Відвідайте ветеринара й визначтесь з ним щодо стратегії захисту тварин від присмоктування кліщів. Почати обробляти шерсть тварин можна з кінця лютого або на початку березня;
  • при відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, одягайтесь у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, аби було легше помітити кліщів, а також не забувайте про головний убір. Використовуйте сертифіковані репеленти з акарицидною дієюХімічні засоби, які відлякують комах.;
  • робіть само- й взаємоогляди кожних дві години під час прогулянки та обов’язково вдома. Повернувшись з природи, одразу ретельно огляньте й виперіть одяг, білизну;
  • при виявленні на своєму тілі присмоктаного кліща, якомога швидше видаліть, бажано — у медзакладі.

"Якщо ж змоги відвідати лікаря немає, зробити це можна самостійно, розхитуючи кліща пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, повільно його видалити разом з хоботком. Далі необхідно звернутись до інфекціоніста. Його рекомендації дозволять вчасно профілактувати такі небезпечні хвороби, як іксодовий кліщовий бореліоз, кліщовий енцефаліт, геморагічні лихоманки тощо", — зауважили у центрі.

Читайте також

  • Як часто лунала повітряна тривога на Рівненщині за рік повномасштабної війни
  • Рівненщина рік тому: що відбувалося напередодні й у день повномасштабного вторгнення РФ
  • Рівнянам розкажуть, як боротись із сезонною алергією. Як взяти участь у заході

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок