Рівненська обласна рада 5 червня прийняла рішення, яке має ускладнити продаж частини майна міжнародного аеропорту "Рівне" за борги. За це присутні в залі депутати проголосували одноголосно. Йдеться про стоянку та гаражі летовища, які виконавча служба раніше виставила на аукціон через 25 мільйонів гривень боргу комунального закладу.
Продаж стоянки та гаражів Рівненського аеропорту через аукціон – відтермінували, однак, але рано чи пізно до цієї теми будуть змушені повертатись, – каже голова ОДА Віталій Коваль.
– Зараз торги повністю зупинені. Ми маємо відреагувати на ситуацію, бо відтермінування не є постійне. Його можуть розтягнути по частинах, на першому аукціоні було зареєстровано більше 10 учасників, тобто інтерес "відтягнути" цей маленький об’єкт є, – каже голова ОДА Віталій Коваль.
Очільник обласної адміністрації запропонував прописати у рішенні облради два додаткових пункти. Перший – який би унеможливив продаж цих об’єктів, другий – звернутись до Кабміну із проханням заборони примусового продажу об’єктів аеропорту.
Віталій Коваль також сказав, що летовище все ж краще передати в концесію (передача майна громади в тимчасове користування приватній структурі, в тому числі й іноземній, – ред..) і закликав обранців шукати таких інвесторів.
Депутат Михайло Кириллов апелював, що концесія через дещо інші підходи в діяльності приватних структур може призвести й до негативних наслідків. Відтак, вважає, що області варто самій братись за аеропорт.
– Як і будь-яку школу, ми маємо профінансувати цей об’єкт, зробити з нього діючий об’єкт і тоді підуть лоукости. Мають бути елементарні умови і тоді будуть польоти по 2 долари за пасажира, а люди матимуть перельоти по 15-25 євро. В інших умовах – це просто обман, – вважає депутат.
Михайло Кириллов пропонує все ж закласти в бюджеті пункт на погашення боргів аеропорту, зараз це 25 мільйонів гривень. А вже у наступні роки – фінансувати його відновлення.
У відповідь голова ОДА Віталій Коваль зазначив, що концесія – це все ж ефективне управління. А навіть якщо зараз погасити борги – то у нинішньому стані аеропорт все одно залишиться непривабливим.
– Нинішній стан – критичний, – каже очільник обласної адміністрації.
Депутат Богдан Файфура запропонував комісією з порятунку аеропорту напрацювати конкретні кроки та проголосувати за них на наступній сесії.
У підсумку, 53 депутати проголосували "за" проєкт збереження цілісного комплексу, який може стримати продаж частини майна, а також погодились повернутись до теми наступного разу із конкретними пропозиціями.
Що відомо
- У листопаді 2019-го року Рівненщина стала однією із двох областей України, що потрапили до пілотного інвестиційного проєкту Міністерства розвитку економіки з відродження регіональних летовищ.
- Агенція державно-приватного партнерства при Мінекономрозвитку мала розробляти інвестиційний проєкт, аби залучити до розвитку Міжнародного аеропорту "Рівне" приватний капітал.
- У січні 2020-го голова Рівненської ОДА Віталій Коваль у Facebook повідомив, що про плани ремонтувати аеропорт повідомили в одній із найбільших китайських компаній – Power Construction Corporation of China (POWERCHINA), з якою підписали відповідний меморандум.