Перейти до основного змісту
На Рівненщині триває набір до Гвардії наступу. Кого беруть в бригаду Лють

На Рівненщині триває набір до Гвардії наступу. Кого беруть в бригаду Лють

На Рівненщині триває набір до Гвардії наступу. Кого беруть в бригаду Лють
На фото — кандидати у бригаду Лють — Назар Полотнюк та Олена Павловська. Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині триває набір до Гвардії наступу, серед штурмових бригад якої — Лють. Основні завдання бійців — штурмові дії та звільнення міст. У першу чергу туди беруть працівників поліції, втім цивільні також можуть взяти участь у відборі, розповів Суспільному начальник управління організації підрозділів особливого призначення Нацполіції України Руслан Мороз.

Олена Павловська — психологиня Нацполіції Рівненщини. Жінка каже, має намір вступити до бригади Лють:

"17 років — у спецпідрозділі, я думаю, мені дають впевненість в тому, що я зможу пройти. Мені це цікаво, це більші масштаби. Ну, і в першу чергу — це допомога рідній Батьківщині здолати ворога, який знаходиться на у нас на території і ми його маємо вигнати".

Назар Полотнюк теж хоче вступити у бригаду. Каже, для цього вже має бойовий досвід. Був на Харківщині в складі добровольчого батальйону спецпризначення Захід:

"Не потрібно забувати, яку присягу давали та кому і для чого — на вірність українському народові. Потрібно служити і захищати. І так, як маю деякий бойовий досвід. Будемо корисні більше там, ніж в тилу".

В січні 2023 року стартувала національна кампанія Гвардія наступу, у яку, зокрема, входить штурмова бригада Нацполіції Лють. До неї входять: полк особливого призначення Сафарі, полк Цунамі, батальйон Луганськ-1 та артилерійський полк.

Читайте також: Гвардія наступу: на Рівненщині стартував набір добровольців

"Основні задачі даного підрозділу — це штурмові дії, звільнення міст від окупантів. В першу чергу приймаємо працівників поліції. Цивільне населення також може пройти співбесіду, фізичний збір, медогляд, спецперевірки і також бути в лавах Нацполіції", — пояснює начальник управління організації підрозділів особливого призначення Нацполіції України Руслан Мороз.

Він додає: вступити у бригаду Лють можуть як жінки, так і чоловіки.

"Обмеження в першу чергу ті, які діють для всіх кандидатів на службу в поліцію. Це особи, які мають судимість, це люди, яким стан здоров'я не дозволяє нести службу і нести завдання", — каже Руслан Мороз

Бригада Лють виконувала штурмові дії та інші завдання в різних регіонах України впродовж 2022 року. Це Харківська, Київська, Сумська, Запорізька та Донецька області. Втім, зі слів Руслана Мороза, тоді вони не мали можливості проводити штурми, адже не було відповідного озброєння. Зараз його планують надати.

"Відбуваються закупівлі, частину озброєння придбано і воно вже на території України, ще працюють підрозділи по технічному забезпеченню. Найближчим часом бригада буде оснащена як одягом, так і озброєнням і боєприпасами, здебільшого — іноземного виробництва", — додає Руслан Мороз.

Скільки добровольців вже подали заявку на вступ у бригаду Лють на Рівненщині пресслужба Нацполіції пообіцяла озвучити згодом.

Читайте також

  • Померла зв'язкова УПА з Рівненщини, яка віддала привезену із заслання сукню на маскувальні сітки
  • СБУ викрила чоловіка з Рівненщини, який перейшов на бік окупантів
  • У центрі Рівного авто швидкої допомоги зіткнулось з легковиком
  • На Рівненщині діє заборона на вилов щуки. У чому причина

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок