Кохання і війна. Як зберегти шлюб та в чому можуть бути проблеми — пояснив психолог

Кохання і війна. Як зберегти шлюб та в чому можуть бути проблеми — пояснив психолог

Кохання і війна. Як зберегти шлюб та в чому можуть бути проблеми — пояснив психолог
. Фото: Рівненській відділ ДРАЦС

За минулий 2022 рік в Україні офіційно зареєстрували майже вдвічі більше шлюбів, ніж роком раніше. А ось розлучень навпаки — майже втричі менше, про це повідомили у Міністерстві юстиції. Про причини цих явищ і те, як зберегти почуття під час війни, розповів в етері телемарафону Суспільне. Спротив психолог з Рівного Віталій Гаврилюк.

У Міністерстві юстиції зазначили, що у 2022 році шлюб вирішили розірвати майже 18 тисяч пар. Для порівняння, у 2021 році зареєстрували 29 587 розлучень. На думку психолога Віталія Гаврилюка, такі цифри — непрогнозовані.

"Українці здивували в цьому. Навпаки стресові ситуації більше спричиняють розлучень, а одружень менше. Напевно, щось відбулось з нами, ми об'єдналися, ми отримали якісь внутрішні імпульси, які посприяли стосункам у кращий бік", — сказав він.

Читайте також: Що робити з проблемами у стосунках під час війни: поради рівненської психологині

Але найчастіше війна негативно впливає на стосунки між чоловіком і дружиною, додав психолог.

"У сім'ях з'являється більше напруги, важких моментів, все, що було до війни, зараз посилюється, не важливо, чи це хороше, чи погане. У випадку, коли чоловік і дружина разом. Є ж і такі випадки, коли хтось виїхав за кордон, чоловік або дружина служать у ЗСУ і ця розлука теж впливає. Тут говоримо про деприваціюДепривація — це психічний стан, коли суб'єкт не має змоги задовольняти свої основні психічні потреби достатньою мірою впродовж тривалого часу. Тобто йдеться про втрату чогось такого, що необхідно індивіду для задоволення певних важливих потреб.. Не можна доторкнутися до партнера, обійняти, відчути людину. Такі речі впливають на наш психологічний і фізичний стан", — пояснив він.

Віталій Гаврилюк дав три поради, аби зберегти шлюб і почуття під час війни:

  1. Плануйте, але робіть це у форматі мрій. Сьогодні ми не знаємо, що буде через тиждень, місяць чи рік, тому разом з сім'єю мрійте про прекрасне майбутнє.
  2. Говоріть. Парам, подружжю, сім'ям потрібно розуміти, чути, не втрачати контакт один з одним. Спілкуванням ви будуєте фундамент для спільного майбутнього.
  3. Ставте запитання: "як ти?", "що з тобою відбувається?", "як тобі з цим?". Це допоможе людині ще краще розуміти свого партнера.

Читайте також

  • Майже 250 тисяч доларів: як дитячий санаторій на Рівненщині оснастять для проживання переселенців
  • "Дуже гострий дефіцит": у Рівному безкоштовно навчають швачок. Які умови пропонують
  • Нестійка маса зі Скандинавії визначатиме погоду на Рівненщині найближчими днями — гідрометцентр

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок