Перейти до основного змісту
Підприємство з Рівненщини почало імпортувати електроенергію з ЄС. Скільки це коштує та що це дасть населенню

Підприємство з Рівненщини почало імпортувати електроенергію з ЄС. Скільки це коштує та що це дасть населенню

Підприємство з Рівненщини почало імпортувати електроенергію з ЄС. Скільки це коштує та що це дасть населенню
. Фото: pexels.com

Деревообробне підприємство Кроноспан з Рівненщини уклало контракт на імпорт електроенергії із країн Європейського Союзу. Це, за словами речника підприємства Юрія Дюга, дозволило стабілізувати роботу в умовах навантаження на енергосистему області.

Скільки коштуватиме електроенергія для підприємств та що її імпорт дасть населенню, розповів в етері марафону Суспільне. Спротив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Досвід Кроноспану

Імпорт електроенергії з-за кордону речник підприємства Юрій Дюг називає вимушеним кроком:

"Після обстрілів всі підприємства були на жорстких лімітах по споживанню електроенергії. Тому як тільки уряд оголосив, що є можливість закуповувати електроенергію закордоном, підприємство вирішило спробувати. Вже цей договір діє, мегавати електроенергії надходять на підприємство".

Він додає: імпорт електроенергії дозволив стабілізувати роботу підприємства.

"Нашими клієнтами є меблевики. Їм потрібно працювати, виробляти меблі, забезпечувати робочі місця. Це тисячі людей й експортна виручка, тому вирішили швидко прийняти таке рішення.

Вартість імпортованої електроенергії вища, каже речник Кроноспану. Це, за його словами, вплине і на собівартість продукції.

Підприємство з Рівненщини почало імпортувати електроенергію з ЄС. Скільки це коштує та що це дасть населенню
Ескіз заводу/Facebook Kronospan Horodok

У чому вигода імпорту

Серед країн, які продають електроенергію підприємствам України, є Польща, Словаччина, Румунія, Угорщина, розповідає експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук:

"Ціна електроенергії, яку ми беремо на ринках — приблизно 160-170 євро за мегават, а у нас — 80 євро. Тобто — вдвічі дорожче. І в будь-якому випадку це ляже на споживача. В різних галузях є різна частина затрат електроенергії у собівартості".

Експерт додає, що завдяки імпорту населення отримує можливість більший час отримувати електроенергію, а підприємства — стабільно працювати:

"Раніше ми завжди експортували електроенергію — 500 млн кіловат-годин в місяць. Теоретично, ми можемо імпортувати десь такі обсяги, але це буде йти для промисловості і це дає можливість промисловості менше брати цю електроенергію від енергосистеми України. Не в значних обсягах, але населення отримує можливість більший час отримувати електроенергію".

Населенню електроенергію з Європейського Союзу не постачатимуть, оскільки постане питання, хто буде компенсувати різницю в ціні.

Читайте також

  • Чому зросли ціни на свинину та чого чекати. Пояснює керівник асоціації "М'ясної галузі"
  • На Рівненщині виділили мільйон гривень на утилізацію ламп, які обмінюють на Укрпошті
  • "Вимагають надсилати оголені фото": як захистити дитину від небезпеки в інтернеті та коли про це говорити
  • Рівнерада не виділила 200 млн грн на оборону області. Начальник ОВА зробив заяву

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок