Нова класифікація яєць в Україні. Експерт розповів, коли це відбудеться і чи зміняться ціни

Нова класифікація яєць в Україні. Експерт розповів, коли це відбудеться і чи зміняться ціни

Нова класифікація яєць в Україні. Експерт розповів, коли це відбудеться і чи зміняться ціни
. Лоток яєць. Фото: Pixabay

Зміни у вимогах до продажу й класифікації курячих яєць не вплинуть на їхні ціни. Про це в ефірі Суспільне. Спротив розповів перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран, коментуючи ініціативу Міністерства аграрної політики.

Стандарти ЄС

У Міністерстві аграрної політики України розробили документ з урахуванням рекомендацій Європейського Союзу.

"Ми з вами хочемо жити так, як європейці, за їхніми стандартами. Україна взяла на себе зобов'язання підготуватися до європейської спільноти, а тому виконує усі вимоги вступу. Яка ідея в Європі? Це вільний простір, де однакові якість та нормативи в усіх країнах, починаючи від Португалії й закінчуючи Польщею", — зазначив Михайло Непран.

За його словами, це стосується і безпечності продуктів.

"Покупець повинен бути максимально інформований про те, що він купує, на яких умовах його вирощували. Так що з точки зору якості для нас — простих споживачів — це хороша справа. Це невеликий крок на шляху до європейської спільноти", — додав він.

В Україні планують змінити вимоги до продажу курячих яєць
Перед продажем яйця мають поділити на два класи: А та В. Яйця класу А повинні бути чистими, без сторонніх запахів, шкаралупа — непошкодженою, жовток — малорухливий і без чітких контурів. Водночас інші яйця, які не відповідають якості класу А, відноситимуть до класу В. Графіка: Суспільне Рівне

Ціни на яйця

Зміни у вимогах до продажу й класифікації курячих яєць не вплинуть на їхні ціни, зауважив Михайло Непран.

"Зараз ситуація стабілізувалася. Я не бачу причин для росту цін на яйця. Як правило, споживання цього продукту зросте перед Пасхою, так було завжди й до війни. Можливо, тоді буде невеликий ріст. А так економічних причин немає. Хоча українські маркетологи спробують продати яйця класу А трішки дорожче", — пояснив віцепрезидент Торгово-промислової палати України.

Зараз ціни на яйця по Україні різняться.

"У магазинах усе більш-менш стабільно. Десяток яєць продають від 68 до 72 гривень. А на базарах — ситуація цікава. Чим ближче до Києва, тим дорожче. У Білій Церкві яйця продають про 65 гривень, а в Богуславі — по 50 гривень. Якщо взяти Львівщину, то там — від 50 гривень до 100 гривень", — зауважив Михайло Непран.

Він додав: не прогнозують ріст цін і на курятину.

"Спілкувався з виробниками. Вони кажуть, що нормальний робочий процес триває, тому хвилюватись не треба. Якісна українська курка у нас в борщику чи в супчику завжди буде. Минулої весни була технологічна перерва, коли знищили курячу ферму в Чорнобаївці, тоді в березні не виростили курок-несучок. А зараз вже все є".

Механізм класифікації яєць, за словами Михайла Непрана, в Україні запровадять упродовж трьох-чотирьох місяців.

Читайте також

  • В музейній овечій сім'ї — перше поповнення. Як береже традиції скансен на півночі Рівненщині
  • Пошук працівників у Рівному: що відповідають у комунальних підприємствах на питання про зарплату
  • "На область передбачено пів мільйона": як у Рівному обміняти старі лампочки на енергоощадні

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок