Нерозповсюдження ядерної зброї: МАГАТЕ не виявила порушень на енергоблоці РАЕС

Нерозповсюдження ядерної зброї: МАГАТЕ не виявила порушень на енергоблоці РАЕС

Нерозповсюдження ядерної зброї: МАГАТЕ не виявила порушень на енергоблоці РАЕС
. Енергоблок № 3 Рівненської АЕС. Ілюстративне фото: УНІАН

Експертна група МАГАТЕ провела планову інспекцію на одному з енергоблоків Рівненської АЕС у місті Вараш. Це відбулось в рамках міжнародної угоди про нерозповсюдження ядерної зброї, повідомили 25 січня у пресслужбі атомної станції.

Інспектори МАГАТЕ здійснили перевірку ядерного палива в активній зоні реактора та басейні витримки одного з енергоблоків.

"Додатково виконано обслуговування системи та засобів збереження/спостереження МАГАТЕ. У підсумку обговорено результати перевірки та терміни проведення наступних. Запланована інспекція проведена успішно, в повному обсязі та без зауважень", — йдеться у повідомленні пресслужби.

Інспекція МАГАТЕ проходила за участю інспектора Держатомрегулювання та спеціалістів з ядерної безпеки. Перевірку проводили у межах міжнародної угоди та відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Що це за угода

Угода між Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї ратифікована законом у 1997 році. Вона передбачає “не допустити переключення ядерної енергії з мирного застосування на ядерну зброю чи інші ядерні вибухові пристрої”.

Україна створює і використовує систему обліку і контролю всього ядерного матеріалу, який підлягає гарантіям відповідно до угоди. Агентство ж застосовує гарантії таким чином, щоб мати можливість перевіряти дані системи України з метою впевнитися, що ядерний матеріал ніяким чином не переключався з мирного використання на виробництво ядерної зброї або інших ядерних вибухових пристроїв. Перевірка Агентства  включає, зокрема, незалежні вимірювання і спостереження.

Що відомо

  • Постійна експертна група МАГАТЕ на Рівненській атомній станції розпочала місію 17 січня. Раніше агенція анонсувала такі місії на українських АЕС, щоб допомогти запобігти ядерній аварії під час війни.
  • Працівники загону відомчої воєнізованої охорони проходять спецнавчання на РАЕС із захисту стратегічного об'єкта. У складі загону — колишні військові й поліцейські відпрацьовують дії на випадок можливих провокацій з боку ворога.

Читайте також

  • Матеріальна допомога добровольцям. Хто може на неї претендувати у Рівному
  • Як укріплюють кордон на Рівненщині та чим допомагають бобри. Пояснює начальник ОВА
  • На співпрацю з окупантами не пішов. Історія рятувальника з Приморська, який переїхав у Рівне
  • Робота в Україні під час війни: яких фахівців у 2023 році шукатимуть роботодавці

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок