Як війна вплинула на рівень безробіття в Україні. Статистика Служби зайнятості

Як війна вплинула на рівень безробіття в Україні. Статистика Служби зайнятості

Як війна вплинула на рівень безробіття в Україні. Статистика Служби зайнятості
. Фото: Суспільне Рівне

Упродовж 2022 року в Україні майже мільйон громадян користувались послугами Державної служби зайнятості. Про це в етері телемарафону Суспільне. Спротив розповіла заступниця директора Департаменту реалізації політики зайнятості Олена Мельник. З них — понад 860 тисяч людей мали статус безробітного.

Кількість безробітних

У порівнянні з минулими роками, кількість безробітних в Україні наразі зменшилась.

"Десь приблизно на 38%. І станом на 1 січня 2023 року 187 тисяч громадян мають статус зареєстрованого безробітного", — зазначила Олена Мельник.

За її словами, така кількість звернень до Служби зайнятості зумовлена повномасштабним вторгненням Росії в Україну.

"На сьогодні кількість людей, які до нас звернуться, залишиться на рівні або минулого року, або навіть і зменшиться. Ми не забуваємо, що роботодавцям надали право не звільняти своїх працівників з роботи, а залишити їх в стані призупинених трудових відносин. Тому відпадає відповідно і ця кількість працівників. Також велика частина громадян залишається за кордоном", — пояснила вона.

Олена Мельник зауважила, що на період воєнного стану строки отримання виплат по безробіттю перерозподілили. Відтак таку допомогу можна отримати упродовж трьох місяців.

"Якщо раніше це було 360 календарних днів, майже рік, то зараз — це три місяці. Відповідно змінили й розмір допомоги. Найменша — тисяча гривень — для застрахованих осіб, які на момент реєстрації мають страховий стаж менш ніж 26 календарних тижнів. Максимальний розмір — обмежується мінімальною заробітною платнею в сумі 6 700 гривень", — додала вона.

Популярні вакансії

У Службі зайнятості сталим залишається попит на кваліфікованих робітників з інструментом, зазначила Олена Мельник.

"Найбільша частка вакансій, які у нас сьогодні є, це понад 24%, саме для осіб, які володіють інструментом — токарі, фрезерувальники, електрогазові зварники. Є також пропозиції для водіїв, ще представлений сегмент сфери торгівлі, послуг і тимчасового забезпечення, тобто це мова про харчування", — розповіла вона.

Зокрема, є пропозиції для людей, які працюють у сфері фармакології.

Читайте також: Робота в Україні під час війни: яких фахівців у 2023 році шукатимуть роботодавці

Навчальні програми

Державна служба зайнятості також організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців.

"У нас є 11 центрів професійно-технічної освіти, також до навчального процесу ми залучаємо заклади на території кожного регіону, які мають ліцензування на здійснення освітньої діяльності населення. Загалом маємо 95 ліцензованих професій і ще 300 програм короткотермінових курсів, де на вимогу роботодавця людина може отримати певні додаткові компетенції до тієї професії, якою вона володіє і за якою планує працевлаштуватися", — зазначила Олена Мельник.

Читайте також: Оператори дронів, швачки, кухарі й не тільки: що варто знати про перекваліфікацію на Рівненщині

За її словами, тільки у сфері ІТ з'явилося близько 17 додаткових програм, які дають можливість людині опанувати основи нових професій, наприклад, розробки вебсайтів, об'єктів з центру вимірної графіки, тестування різноманітних комп'ютерних програм.

"Нашим здобутком за минулий рік стала підготовка операторів дронів для навчання людей саме навичкам управління цими об'єктами", — додала вона.

Читайте також

  • "Вашу картку заблоковано": у поліції Рівненщини розповіли, як поводитись із шахраями
  • До яких країн з Рівненщини найбільше експортували товари у 2022 році. Дані митниці
  • Хотіла помститись чоловікові: рівнянку засудили за фейкове замінування пошти

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок