Здолбунівський краєзнавчий музей на Рівненщині збирає матеріали про героїчну боротьбу трьох громад області. Це фото та відео, які стосуються повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого і війни з 2014 року.
Йдеться, зокрема, про те, як жителі Здолбунівської, Здобвицької та Мізоцької громад воюють, волонтерять, донатять на ЗСУ і приймають переселенців, пояснив Суспільному в.о. директора музею Олександр Чижевський. Усі зібрані матеріали спочатку збережуть на Google-диск, а потім створять сайт-архів, доступний для всіх.
Створення цифрового архіву фото та відеоматеріалів спільної боротьби проти РФ — це проєкт Здоблунівської громади, пояснив Олександр Чижевський. Над ним працюють міська рада, музей, бібліотека і будинок культури.
"Ідея в тому, щоб почати зберігати пам'ять боротьби. Ми всі пам'ятаємо 24 лютого, той ранок, коли вся країна об'єдналася в боротьбі проти ворога. Робили блокпости ледь не біля кожної вулиці, пекли пироги, волонтерили, зустрічали переселенців, ішли в військкомат, донатили. І все відзняте й сфотографоване тоді вже десь губиться в галереях і може просто зникнути. Тож ми подумали й вирішили, не чекати перемоги, яка обов'язково буде, а варто робити ці архіви вже", — зазначив Олександр Чижевський.
Здолбунівський краєзнавчий музей ініціював збір матеріалів, які свідчать про героїчну боротьбу жителів трьох громад.
"Все, що стосується війни і після 24 лютого, і війни з 2014 року, не лише Здолбунівської, а й Мізоцької і Здовбицької громад. Шукаємо і збираємо фото і відео всього, що пов'язане з війною — волонтерство, донати, будування чогось, допомога комусь, плетіння сіток. І дуже важливо — прижиттєві фото та відео з нашими загиблими героями. Це цінні матеріали і для істориків, дослідників не лише українських, а й міжнародних. А також за років 15-30-50 покоління, які зростатимуть, будуть бачити, що ця боротьба була не лише на півдні чи сході, а й тут, де вони живуть", — зауважив в.о. директора краєзнавчого музею.
Надсилати матеріали можна кількома способами:
- додати на будь-який файлообмінник (google drive, Fex) та надати посилання з можливістю завантажувати;
- на пошту музею — [email protected];
- у будь-який месенджер — Viber, Telegram, WhatsApp, Signal за номером +380680520238.
Усі отримані матеріали будуть групувати у папки і заливати на Google-диск.
"Спочатку створимо невеликий архів з доступом в онлайн форматі, щоб люди могли це бачити, переглядати. І плануємо готувати проєкт і шукати ресурс для того, щоб створити великий сайт-архів матеріалів з простою пошуковою системою, до якого кожен матиме доступ", — пояснив Олександр Чижевський.
Читайте також
- Через освячення води священником УПЦ (МП) голова Рівнеоблради викликав на розмову керівника водоканалу, а працівника звільнили
- Він доставляє їжу: велосипедист з Херсона порівняв велоінфраструктуру Рівного з рідним містом
- На Рівненщині відновили перевірки заправок, які призупиняли через війну
- Апеляційний суд зобов'язав повернути ставок на Рівненщині у власність громади. Орендар не погоджується
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: