У Рівному просять повернути один зі скасованих маршрутів. У мерії відповіли

У Рівному просять повернути один зі скасованих маршрутів. У мерії відповіли

У Рівному просять повернути один зі скасованих маршрутів. У мерії відповіли
. Фото ілюстративне/ Катерина Сірук, Суспільне

У Рівному просять повернути скасований у грудні 2022 року автобусний маршрут №42, відповідна електронна петиція набрала необхідну кількість голосів для розгляду. На офіційному сайті мерії опублікували відповідь міського голови.

Про що петиція

Рівнянка Ірина Данилюк просила про відновлення маршруту №42, який сполучав автовокзал і ліцей №19, маршрутка їхала через Басів Кут. На сайті мерії петиція зареєстрована 12 грудня, тобто через 12 днів, коли на цьому маршруті припинили курсувати автобуси.

Авторка петиції зауважує, що цим маршрутом можна було дістатись до шести медзакладів. Крім того, через закриття маршруту з Басів Кута обмежили можливість без пересадок дістатись у інші частини міста.

“Не зробивши жодного обстеження маршруту, скільки там пасажирів, кому він потрібен, його закрили. Наразі ми маємо інформацію, що є перевізники, які готові їздити на тих умовах, як працює М-43. Просимо з розумінням та відповідальністю віднестися до даного звернення та відновити роботу М-42”, — йдеться у тексті авторки петиції.

Читайте також: У Рівному пасажири та водії нарікають на роботу нових маршрутів. В управлінні транспорту відреагували

У Рівному просять повернути один зі скасованих маршрутів. У мерії відповіли
Фото з сайту stickerman.com.ua

Що відповів мер

Зважаючи, що петиція набрала 250 необхідних для розгляду голосів, відповідь на неї дав міський голова. У ній ідеться, що маршрут №42 працював з 2017 року. Зважаючи на протяжність, з інтервалом руху в 16 хвилин на ньому спочатку було 11 автобусів. Згідно з паспортом, кожен автобус мав виконувати по вісім оборотних рейсів в день.

“До листопада місяця 2022 року на маршруті, через його низьку рентабельність, залишився один автобус малої пасажиромісткості, який щоденно виконував по 2-3 оборотні рейси. За результатом дослідження рівня задоволеності громадським транспортом, транспортної поведінки мешканців міста Рівне та формуванні пасажиропотоків у громадському транспорті, проведеного НУВГП, рекомендовано закриття маршруту №42 "Автовокзал — ЗОШ №19". Таке рішення обумовлено непопулярністю маршруту через його низьку рентабельність”, — йдеться у відповіді.

Читайте також: У Рівному оновили схеми руху двох маршруток

Водночас мер інформує, що мешканці району Басів Кут можуть користуватися автобусами маршрутів №38 "вул.А.Мельника — ПрАТ "Агроресурс", №38А "ПрАТ "Агроресурс — вул.А.Мельника", а також №66 "Онкодиспансер — вул. Червоногірська" від кінцевої зупинки "Онкодиспансер" до центральної частини міста.

“В разі звернення перевізників, які мають не менше п’яти одиниць рухомого складу з вимогами до автобусів, які затверджені рішенням виконавчого комітету Рівненської міської ради від 22.02.2022 №23 "Про організацію та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування", Департаментом інфраструктури та благоустрою буде розглянуто питання щодо оголошення конкурсу по маршруту №42”, — йдеться насамкінець у відповіді мера.

Також відповіді мера очікує електронна петиція про збереження маршруту №34.

Що відомо

  • У Рівному з початку 2023 року оголосили про пошук водіїв громадського транспорту, відповідне оголошення опублікував департамент інфраструктури і благоустрою. Наразі на деяких рейсах кермувальники не мають напарників і працюють без заміни.
  • З 1-го грудня 2022 року в Рівному скоротили вісім автобусних маршрутів: №30, №34, №41, №42, №51, №58, №65, №67. В управлінні транспорту таке рішення пояснили тим, що частина маршрутів — нерентабельні. Натомість рейси громадського транспорту, який залишили курсувати містом, підкоригували.

Читайте також

  • "Ми дуже сильно відчуваємо допомогу": біженка з України розповіла про життя в Польщі
  • Німецька турфірма передала дев’ять автобусів для перевезення школярів Рівненщини
  • У Рівному пасажири та водії нарікають на роботу нових маршрутів. В управлінні транспорту відреагували
  • Як вберегти зір в умовах відключень світла. Лікарка з Рівного дала поради
  • З першого разу здавала третина: скільки іспитів з ПДР провели у сервісних центрах МВС Рівненщини у 2022 році

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок