У більшості вишів Рівненщини онлайн навчання для студентів 2-4 курсів триватиме до середини вересня. В університетах, де в гуртожитках живуть переселенці, розпочати навчання одночасно для всіх курсів не можуть. Про це в етері телемарафону "Єдині новини" розповів голова Ради ректорів області, ректор Острозької академії Ігор Пасічник.
Виші, у яких гуртожитки та навчальні корпуси не зайняті переміщеними людьми, можуть розпочати офлайн навчання з 12 вересня. А там, де є проблеми із поселенням студентів, буде вахтовий метод навчання, зазначив голова ради ректорів. Суспільне розпитало, яка ситуація у гуртожитках чотирьох вишів Рівненщини та який формат навчання вони обирають з 1 вересня.
Острозька академія
Навчання в Національному університеті Острозька академія відбуватиметься у змішаній формі: дистанційне та очне.
"Одночасно для всіх курсів ми не можемо розпочати процес навчання у зв'язку із тим, що в нас та сама проблема, що і в більшості вишів — переміщені особи — ті, хто втратив все і кому немає куди переселятись. Зараз нам просто наша мораль не дозволяє говорити їм про те, щоб виселялися. Ми повинні навчитися зараз ділитися і формувати такі підходи, щоб не зривався навчальний процес і надати допомогу тим, хто втратив все", — сказав Ігор Пасічник.
"Основний акцент буде на навчанні першокурсників для адаптації до університетської системи освіти. До першокурсників будуть доєднуватися і студенти інших курсів. Таким чином в НаУОА планують, що очне навчання пройдуть всі студенти вишу, — уточнили Суспільному у пресслужбі університету.
"З 1 вересня ми розпочинаємо дистанційно. 19 вересня почнеться змішана форма навчання, коли приєднається перший курс", — зазначила прессекретарка академії Тетяна Шокур.
Вона додала: гуртожитки університету розраховані на майже тисячу місць. Станом на 30 серпня 2022 року в гуртожитках НаУОА проживає майже дві сотні переселенців.
Рівненський державний гуманітарний університет
В РДГУ з 1 по 15 вересня для студентів 2-4 курсів триватиме онлайн навчання, — сказав Суспільному речник вишу Микола Пікула.
"Після 15 вересня керівництво університету прийматиме рішення щодо формату навчання", — зазначив він.
Гуртожитки вишу розраховані на понад дві тисячі студентів. Станом на 30 серпня у них проживало чотири сотні переселенців.
Національний університет водного господарства та природокористування
Навчання в НУВГП розпочнеться 12 вересня для бакалаврів та 3 жовтня для магістрів, — зазначив речник вишу Віталій Прокопець.
"Бакалаври розпочнуть за партами, а далі шляхом дослідження та індивідуальних розмов зі студентами, ймовірно, навчання носитиме частково змішаний формат. Магістри навчатимуться дистанційно", — уточнив речник.
Він додав: для проживання студентів наразі виділили близько півтори тисячі місць. Втім, скільки переселенців проживає у гуртожитках вишу, речник вишу не повідомив, посилаючись на воєнний стан. Зазначив лише, що місць повинно вистачити на усіх охочих.
Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені акад. С. Дем’янчука
МЕГУ — найбільший приватний виш на Рівненщині. Навчання тут також розпочнеться у змішаному форматі.
"Перевагу, звичайно, надаватимемо очній формі, проте форма може змінюватись залежно від безпекової ситуації у регіоні", — зазначив ректор вишу Віталій Дем’янчук.
Він додав, що корпуси університету оснащені необхідною системою оповіщення та визначили споруди цивільного захисту, де перебуватимуть студенти під час повітряних тривог.
У пресслужбі вишу повідомили: університет має власні гуртожитки, студенти максимально забезпечені місцями для проживання. Внутрішньо переселені люди у гуртожитках МЕГУ не проживають.
Дані від Рівненської ОВА
Суспільному у пресслужбі Рівненської ОВА повідомили, що станом на 30 серпня у 33 закладах освіти Рівненщини проживає 2 469 переселенців, зокрема:
- 1 832 у закладах вищої та фахової передвищої освіти;
- 237 у закладах професійної освіти;
- 171 у закладах загальної середньої освіти обласного підпорядкування;
- 107 у закладах загальної середньої освіти територіальних громад області;
- 111 у заклад дошкільної освіти територіальних громад області;
- 11 у закладах позашкільної освіти області.
Читайте також
- Рівне переходить на електронні щоденники і журнали у школах. Що варто знати батькам і дітям
- Прийняли зміни: у 40-кілометровій зоні з Білоруссю на Рівненщині частково дозволили очне навчання
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter