У Рівному в обласній дитячій лікарні розчищають укриття під операційну

У Рівному в обласній дитячій лікарні розчищають укриття під операційну

У Рівному в обласній дитячій лікарні розчищають укриття під операційну
. Суспільне Рівне

Кілька десятків людей прийшло розчистити укриття Рівненської обласної дитячої лікарні, де планують облаштувати операційну та палати для своїх пацієнтів. До цього його використовували як складське приміщення. Нині ж планують, що в укритті в разі небезпеки зможе вміститися пів тисячі людей.

В укритті планують облаштувати операційну та реанімаційну зали. Туди також поставлять меблі та медобладнання.

У Рівному в обласній дитячій лікарні розчищають укриття під операційну
Суспільне Рівне

Впродовж трьох десятків років це укриття використовували як складське приміщення.

"Хлопці все, що старе, постягували, воно скидалося, бо тут нікому не треба було і сухо. І воно роками накопичувалося, а тепер це все треба розгребти. Я думаю, ми впораємося. Ми його сортуємо. Дерево і те, що на металобрухт, макулатуру — складаємо окремо. А сміття піде на смітник", — розповідає керівник обласної дитячої лікарні Віталій Бойко.

Антон Вовк на кілька тижнів приїхав з Івано-Франківська у Рівне. Дізнавшись, що потрібно прибрати укриття лікарні, прийшов допомогти.

"Давно не долучався до таких суспільних акцій. Приємно відчувати таке єднання, спільна справа зближає людей. Що сьогодні тільки не тягав: плитку, меблі, фурнітуру, сміття будівельне. Дуже багато всього накопичилося за 30 років. Роботи багато, але і волонтерів теж немало", — каже волонтер.

"Зараз особливо треба допомагати, але взагалі, мені здається, для лікарні завжди треба допомагати. Бо, ми ж звертаємося. В нас самих мала дитина і ми сюди приходимо. Треба допомагати. Хто буде допомагати, якщо не ми", — каже волонтерка Лариса Філіпович.

На 800 квадратних метрах планують повністю замінити мережі та провести кисень.

"Я не вважаю, що ми робимо щось особливе. Це мінімальна віддяка за те, що роблять наші хлопці зараз на війні. Тому ми можемо робити те, що від нас залежить. Просто є вільний час, можливість і бажання — тому прийшов", — каже волонтер Олександр Вовк.

На території дитячої лікарні є бомбосховище. Укриття ж планують використовувати, як додаткове. Попередньо, тут зможе розміститися орієнтовно п'ять сотень людей.

"Дуже багато прийшло людей, нас прийшло підтримати управління поліції. Для мене це було дуже приємно", — розповідає організатор Юрій Яцюк.

Зі слів керівника лікарні Віталія Бойка, для облаштування палат в укритті необхідно десять мільйонів гривень.

"Кошти нам обіцяли, з обласного бюджету — половину. Ну, почнімо. А потім або дофінансуємо, або своїх знайдемо з НСЗУ", — додає Віталій Бойко.

Ремонт планують розпочати у вересні.

Читайте також

  • 600 балів: у Рівному випускниця склала три предмети НМТ на максимальний результат
  • Рівненська обласна рада прийняла звернення щодо діяльності УПЦ (МП). Про що йдеться
  • "Йду в наряд і ловлю тих людей, ті душі": капелан з Рівного розповів про силу віри на війні

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок