На Рівненщині родина фермерів дає прихисток переселенцям. Як і де живуть люди

На Рівненщині родина фермерів дає прихисток переселенцям. Як і де живуть люди

На Рівненщині родина фермерів дає прихисток переселенцям. Як і де живуть люди
. Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині сім'я фермерів дає прихисток переселенцям. З початку війни у подружжя Никончуків жило 25 таких людей, зараз залишилось дев'ять. Для них фермери виділили окремі кімнати та ділянку, де можна вирощувати овочі.

З початку війни Лариса Штепа з дітьми та собакою переїхали на Рівненщину, в село Стара Мощаниця. Сім'ю переселенки прихистила родина Никончуків.

"На початок війни були пусті хати моєї мами, бабусі, тітки. Три хати. І от я вирішила, що буду їх опоряджати та селити там людей", — розповідає власниця сімейної ферми "Відродження" Наталія Никончук.

Рівненський район
Фото: Суспільне Рівне

Сама ж пані Наталія з чоловіком переселилися в стару дерев'яну хатину. Стверджує, що це задля комфорту переселенців. Загалом з початку війни родина Никончуків надала прихисток 25 людей, зараз залишилося дев'ять.

"За оренду житла я не беру і є якась допомога за те, що приймаєш переселенців і платить держава. Я теж нічого не оформляю. Хай ці кошти ідуть на державу, державі більш треба", — каже пані Наталія.

Родина Никончуків керує сімейною фермою "Відродження": випасають корів та здають молоко. У цьому допомагають переселенці.

Хазяйство
Фото: Суспільне Рівне

Внутрішньо переміщеним людям, які проживають у обійсті фермерів, Василь Никончук виділив земельну ділянку для вирощування овочів

"Я сама з села і тому для мене звична справа, що я за городом. Я працювала на городі. У нас 30 соток городу, все росло: і кавуни, і гарбузи, і капуста, і кукурудза, і картопля... Все, як і тут", — каже переселенка Лариса Штепа.

Город
Фото: Суспільне Рівне

Молодший син Богдан зараз шукає роботу.

"Я навчаюсь в Слов'янському аграрному технікумі. В мене є права на трактор, так що я можу на тракторі водити", — каже Богдан.

Чоловік та старший син пані Лариси пішли до Збройних сил України, а сама жінка планує залишитись жити у селі на Рівненщині. Каже, що буде розводити кіз і вже придбала трьох.

Читайте також

  • У Рівному створили футбольну команду "Україна" з дітей-переселенців
  • "Вас ненавидимо і ваш Маріуполь". Історія жителя, який виїхав з окупованого міста на Рівненщину
  • Стрибала з палаючого будинку: у Рівному прооперували жительку Маріуполя з переломом хребта

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок