Стрибала з палаючого будинку: у Рівному прооперували жительку Маріуполя з переломом хребта

Стрибала з палаючого будинку: у Рівному прооперували жительку Маріуполя з переломом хребта

Стрибала з палаючого будинку: у Рівному прооперували жительку Маріуполя з переломом хребта
На фото жителька Маріуполя Анастасія Цюрупа. Фото: Суспільне Рівне

Рівненські та німецькі хірурги прооперували жительку Маріуполя з переломом хребта, який вона отримала, стрибнувши з третього поверху палаючого будинку. Операцію провели інноваційним методом, відтак вже одразу по її закінченні лікарі дозволили жінці вставати.

Травму хребта Анастасія Цюрупа отримала 12-го березня. Про події того дня без сліз згадувати не може:

"У Маріуполі наш будинок обстріляли і нам довелося стрибати з третього поверху. Я з маленькою донькою – півтора року, бабця моя розбилася. Стрибали, бо була пожежа, ми не могли вийти".

Анастасії вдалося евакуюватися з атакованого окупантами міста. Їх разом з донькою підібрали люди, які виїжджали машиною. Спершу опинилися в Гощі у знайомих. Тамтешні лікарі направили її в обласну лікарню, прооперували жінку в центрі ортопедії.

"Такі операції ми робимо багато років, але складність цього випадку полягала у тому, що пройшло майже два місяці після травми, пішли процеси консолідації хребта, тобто зрощення, і проведення операції цим було ускладнене. Тому операція полягала не тільки в постановці титанової конструкції, але й в певних елементах резекції хребта, щоб можна було вирівняти вісь хребта", – уточнює завідувач центру ортопедії, травматології та вертебрології Валентин Піонтковський.

Допомагав оперувати професор з клініки німецького міста Мінден Евальд Герінг. Він не вперше робить складні операції на базі обласної лікарні та консультує рівненських колег.

"По-перше, хвора – молода. Для того, щоб забезпечити їй майбутнє без больового синдрому і без неврологічних ускладнень, зробили таку конструкцію ззаду, яка утримує хворого і дозволяє їй підійматися і мобілізуватися", – коментує професор Евальд Герінг.

Гроші на операцію Анастасії дав благодійник. Лікарі кажуть, що прогнози щодо відновлення жінки після операції оптимістичні, але кілька років вона буде змушена ходити з титановою конструкцією.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок