У Рівному демонтують елементи військового меморіалу на кладовищі "Дубенське". Розпочали 3 травня із зірки з вічного вогню, інформує кореспондентка Суспільного. Об’єкт є у переліку, який затвердив виконком у рамках процесу дерадянізації міста.
Список "застарілих пам’яток кривавого комуністичного режиму" міський голова Рівного Олександр Третяк оприлюднив 2 травня. Військовий меморіал на кладовищі "Дубенське" – серед об'єктів, в яких мають демонтувати окремі елементи.
Зокрема, на військовому меморіалі мають демонтувати фрагменти з радянською символікою. Це ордени й таблиця з переліком військових частин на пілонах і зірка з вічного вогню.
Демонтажники витратили майже годину на те, щоб зняти з пілону радянський орден.
"Я проти цього всього, проти радянської влади, і всього, що її стосується. Будемо разом з цим боротися. І перемагати разом", – зізнався демонтажник Роман.
А також з Алеї слави військового меморіалу кладовища "Дубенське" прибрали погруддя розвіднику й диверсанту червоної армії Миколі Кузнєцову.
Згідно з довідкою обласної наукової бібліотеки, меморіал на "Дубенському" – це вже третє місце розташування цього пам'ятника. Спочатку погруддя Кузнєцова встановили перед будівлею Рівненського міськвиконкому, а потім перенесли на вулицю Ясну до музею його імені.
"Це символ окупації Рівного, енкаведист, який влаштовував диверсії у Рівному. І це не могила, хоча він і знаходиться на кладовищі. Це така символічна крапка, щоб все тут довкола нього об'єднати. Тому, Кузнєцов має в першу чергу звідси піти в музейні експозиції. Так само як і все інше, що є на Дубенському кладовищі: орден перемоги, орден вітчизняної війни, отой солдат, що на коліні сидить, його теж треба звідси забрати", – зауважив історик і член міської комісії з питань найменування об'єктів Микола Бендюк.
Демонтовані елементи й бюст пропонують зберігати у комунальному підприємстві "Спецкомбінат-ритуальна служба". Потому погруддя Кузнєцова передадуть у музей багатолітньої історії агресії Росії проти України, який облаштують на Пагорбі слави.
Пам'ятник радянському солдату при вході на кладовище теж демонтують, повідомив секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.
Загалом, з його слів процес демонтажу радянських символів та перейменування вулиць у Рівному планують завершити до кінця травня.
Читайте також
- У центрі Рівного демонтували стелу з іменами радянських діячів
- Демонтаж і переосмислення: як планують дерадянізувати Рівне
- У Рівному демонтували радянську самохідну установку біля пивзаводу
- У Рівному та Квасилові дерусифікують понад пів сотні вулиць
- У Рівному почали демонтаж монумента Богомолову. Чому це сталось та що робитимуть із рештками
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram