Верховний суд відмовив Рівненській облдержадміністрації у розгляді касаційної скарги щодо компенсації ексголовою РОДА Олексієм Муляренком шкоди від звільнення свого заступника. Про це стало відомо з ухвали, опублікованої на сайті Єдиного держреєстру судових рішень. Це суддівське рішення оскарженню не підлягає.
У чому суть справи
Олексій Муляренко був на посаді голови ОДА з квітня 2016-го по червень 2019-го. У 2017 році він підписав розпорядження про звільнення свого першого заступника Юрія Приварського. Останній згодом оскаржив це у суді та виграв справу, йому виплатили компенсацію. Після зміни влади ОДА захотіла через суд стягнути з Муляренка ці гроші.
Рівненський міський суд ухвалив рішення 13 травня 2021 року. З 323,9 тис. грн, які хотіла ОДА, Олексію Муляренку присудили повернути частину – 178,2 тис. грн. У решті позовних вимог суд відмовив. Зобов'язав також Муляренка відшкодувати для ОДА 2,733 тисячі гривень на судові витрати.
Що вирішив апеляційний суд
Рівненський апеляційний суд став уже на бік Муляренка та скасував рішення першої інстанції. Зокрема, колегія суддів взяла до уваги, що Олексій Муляренко на момент позову Рівненської облдержадміністрації вже не був головою ОДА.
Суд взяв до уваги й відсутність доказів, що Олексій Муляренко завдав шкоди ОДА в сумі 235 тисяч гривень — саме стільки заявили представники адміністрації у позивних вимогах.
У публікації суду було вказано, що підставою для винесення рішення стало неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права. Тож суд вирішив задовольнити апеляційний позов Олексія Муляренка та звільнити його від відшкодування шкоди.
Що вирішив Верховний суд
25 листопада на сайті Єдиного реєстру судових рішень опублікували ухвалу Верховного суду у цій справі. У ній йдеться, що у касаційній скарзі вказано ціну позову, яка не перевищує 250 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому згідно з законом не підлягає оскарженню.
"Ціна позову у цій справі становить 323 905,95 грн, яка станом на 01 січня 2021 року не перевищує 250 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, це 567 500,00 грн", – йдеться в ухвалі.
Також у тексті суддівського рішення йдеться, що представники Рівненської ОДА заявляли про неврахування апеляційним судом суспільного інтересу до цієї справи та виняткового значення рішення для ОДА.
Верховний суд ухвалив не відкривати касаційне провадження та відмовити РОДА у зобов'язанні Олексія Муляренка відшкодувати шкоду. Оскарженню ухвала не підлягає.
Що відомо
- Юрія Приварського Олексій Муляренко звільнив у жовтні 2017-го. Журналістам в ОДА повідомляли, що Приварський нібито порушив присягу держслужбовця і перевищив надані йому повноваження – йшлося про звільнення начальника одного з управлінь.
- Юрій Приварський оскаржив своє звільнення у суді й справу виграв. Його поновили у вересні 2019-го та постановили виплатити компенсацію зарплатні за час вимушеного прогулу. Посадовець, поновившись на посаді, одразу ж написав заяву на звільнення, яку новий голова ОДА підписав.
- Позов до міського суду ОДА подала ще 21 серпня 2020-го року.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram