Апеляційний суд звільнив ексголову Рівненської ОДА від компенсації шкоди. В РОДА відреагували

Апеляційний суд звільнив ексголову Рівненської ОДА від компенсації шкоди. В РОДА відреагували

Апеляційний суд звільнив ексголову Рівненської ОДА від компенсації шкоди. В РОДА відреагували
РОДА/сайт Олексія Муляренка

Апеляційний суд став на бік ексочільника Рівненської ОДА Олексія Муляренка та прийняв рішення звільнити його від компенсації грошей для облдержадміністрації. Про це повідомляє пресслужба суду. З рішенням апеляції в ОДА не погоджуються.

У чому суть справи

Олексій Муляренко був на посаді голови ОДА з квітня 2016-го по червень 2019-го. У 2017 році він підписав розпорядження про звільнення свого першого заступника Юрія Приварського з посади. Останній оскаржив це у суді та виграв справу, йому виплатили компенсацію. Після зміни влади ОДА захотіла через суд стягнути з Муляренка ці гроші.

Рівненський міський суд ухвалив рішення 13 травня 2021 року. Із 323,9 тис. грн, які хотіла ОДА, Олексію Муляренку присудили повернути частину – 178,2 тис. грн. У решті позовних вимог суд відмовив. Зобов'язав також Муляренка відшкодувати для ОДА 2,733 тисячі гривень на судові витрати.

Що вирішив апеляційний суд

Рівненський апеляційний суд скасував рішення Рівненського міського суду. Зокрема, колегія суддів взяла до уваги, що Олексій Муляренко на момент позову Рівненської облдержадміністрації вже не був головою ОДА.

"Відповідач припинив виконувати обов’язки голови Рівненської ОДА і з того ж дня не перебував у трудових відносинах із роботодавцем. Тобто жодного конфлікту інтересів між сторонами у справі, що виключало би можливість заявлення вимог до суду держустановою не існувало і не могло бути", йдеться на сайті Рівненського апеляційного суду.

Також у публікації вказано, що, згідно з постановою Верховного Суду, керівник повинен сплатити установі шкоду через незаконне звільнення працівника, але законодавство не передбачає відшкодування інших витрат, в тому числі і матеріальної шкоди.

Зокрема, суд взяв до уваги й відсутність доказів, що Олексій Муляренко завдав шкоди ОДА в сумі 235 тисяч гривень саме стільки заявили представники адміністрації у позивних вимогах.

У публікації суду вказано, що підставою для винесення рішення стало неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права. Тож суд вирішив задовольнити апеляційний позов Олексія Муляренка та звільнити його від відшкодування шкоди.

Що робитиме РОДА

Речник Рівненської обласної держадміністрації Олександр Поліщук розповів Суспільному: органи державної влади та їх посадові особи зобов’язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

"Кодексом законів про працю встановлено, що службові особи, винні в незаконному звільненні або переведення працівника на іншу роботу, несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації. А також визначено порядок покриття шкоди, заподіяної працівником", розповів Олександр Поліщук.

Він додав: при винесенні рішення суд, на думку ОДА, безпідставно не врахував та не надав оцінку доказам, які подала установа.

"Представник адміністрації не мав можливості наголосити суду на поданих доказах, оскільки судове засідання проходило без виклику сторін, Рівненська ОДА готує касаційну скаргу на постанову Рівненського апеляційного суду", уточнив Олександр Поліщук.

Що відомо

  • Позов до міського суду ОДА подала ще 21 серпня 2020-го року. Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Провадження у справі відкрили 5 жовтня 2020 року.
  • Юрія Приварського Олексій Муляренко звільнив у жовтні 2017-го. Журналістам в ОДА повідомляли, що Приварський буцімто порушив присягу держслужбовця і перевищив надані йому повноваження – йшлося про звільнення начальника одного з управлінь.
  • Юрій Приварський оскаржив своє звільнення у суді й справу виграв. Його поновили у вересні 2019-го та постановили виплатити компенсацію зарплатні за час вимушеного прогулу. Посадовець, поновившись на посаді, одразу ж написав заяву на звільнення, яку новий голова ОДА підписав.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок