Перейти до основного змісту
Купила фальшивий ковід-сертифікат: на Рівненщині судитимуть техпрацівницю школи

Купила фальшивий ковід-сертифікат: на Рівненщині судитимуть техпрацівницю школи

Купила фальшивий ковід-сертифікат: на Рівненщині судитимуть техпрацівницю школи
. Ілюстрація/Фото: Суспільне Рівне

На Рівненщині судитимуть шкільну техпрацівницю, яка, за версією слідства, нібито придбала ковід-сертифікат за 500 гривень. Підробку виявили під час перевірки даних про вакцинацію, повідомили у Нацполіції області. Жінці загрожує обмеження волі на строк до двох років.

Як виявили підробку

Керівник школи в одному із сіл поблизу Здолбунова перевіряв інформацію про вакцинацію своїх підлеглих у сімейного лікаря. Під час перевірки виявили, що відомості про щеплення жінки відсутні, повідомила спеціалістка відділу комунікації Нацполіції області Світлана Карачун.

"Сертифікат, який був у жінки сфальсифікований. Медики заявили про це до поліції 5 листопада. У підробленому документі містились недостовірні відомості зі штампами, у яких особисті дані одного з лікарів медзакладу сусідньої області", зазначила Світлана Карачун.

Як жінка отримала сертифікат

Під час розслідування кримінального провадження правоохоронці встановили, що документ 59-річна жителька Рівненського району купила в чоловіка, якого зустріла в торговому закладі у вересні 2021 року.

"У цьому закладі до техпрацівниці підійшов невідомий, запитав чи вона вакцинована і запропонував купити міжнародне свідоцтво про вакцинацію за 500 гривень після негативної відповіді. Цей же документ вона потім пред'явила керівнику школи", сказала Світлана Карачун.

Читайте також: У Раді можуть посилити відповідальність за підробку COVID-документів

Що загрожує за проступок

Слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом виготовлення та використання підроблених документів. Після проведення експертизи та збирання доказової бази техпрацівниці повідомили про підозру у використанні завідомо підроблених документів.

Також до суду скерували матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом. Санкція інкримінованої статті передбачає обмеженняобмеження волі передбачає утримання особи в спеціальних виконавчих установах відкритого типу, без ізоляції від суспільства і з обов'язковим залученням засудженого до роботи волі на строк до двох років.

Чоловіка, який продав жінці фальшивку – не встановили.

Читайте також

  • В СБУ заявили про викриття схеми з підробки сертифікатів про вакцинацію у Рівненській, Львівській областях та Києві. Клієнтів, за версією слідства, шукали через соцмережі.
  • У Рівному 18-річний парубок через Telegram придбав підроблені сертифікати про щеплення проти COVID-19. Правоохоронцям хлопець пояснив, сертифікати придбав для себе, знайомих та сестри, а забирав їх у Рівному.
  • На початку вересня головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що чинне законодавство передбачає покарання лікарів за підроблення сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 від позбавлення права займатися медичною діяльністю до двох років позбавлення волі.
  • 27 вересня Міністерство охорони здоров’я повідомило, що ініціюватиме відсторонення керівників медичних закладів, в яких ймовірно підробляли довідки про проведення вакцинації від COVID-19.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок