Перейти до основного змісту
СБУ заявляє про викриття мереж з підробки ковід-документів у трьох областях

СБУ заявляє про викриття мереж з підробки ковід-документів у трьох областях

СБУ заявляє про викриття мереж з підробки ковід-документів у трьох областях
. Служба безпеки Рівненської області

В СБУ заявляють про викриття схеми з підробки сертифікатів про вакцинацію у Рівненській, Львівській областях та Києві. Інформація про це з'явилась 15 листопада на офіційному сайті відомства. Клієнтів, за версією слідства, шукали через соцмережі.

Рівненська область

За версією слідства, жінка з Дубна та її знайомий з району організували схему виготовлення та продажу підроблених сертифікатів вакцинації. Вони використовували справжні реквізити ліцензованих лікарів та медичних закладів України, – розповіла Суспільному речниця СБУ в Рівненській області Інна Ілючок.

"Ці двоє не мали жодного відношення до медицини, а замовників підроблених сертифікатів вони шукали через Facebook. Ціна такого сертифікату – від трьох до чотирьох тисяч гривень, пакет з "липовими" документами замовникам надсилали різними поштовими сервісами", – зазначила речниця.

За словами Інни Ілючок, ціна підробки коливалась залежно від терміну її виготовлення. Гроші замовники таких сертифікатів надсилали на банківські картки.

У групи провели санкціоновані обшуки, під час яких знайшли та вилучили мобільні телефони, комп’ютери, флешки з листуванням та даними замовників, електронні файли бланків міжнародних сертифікатів про вакцинацію та банківські картки, через які здійснювалися розрахунки.

Слідчі дії у межах кримінального провадження за фактом підробки, збуту та використання документів тривають.

Київ та Львів

За інформацією пресслужби СБУ, пів року у Києві діяли три центри, об'єднані у мережу, які займались виготовленням негативних довідок ПЛР-тестування та документів про вакцинацію. Правоохоронці встановили, що мережу організував громадянин однієї з європейських країн з залученням туроператорів, лікарів тощо.

СБУ заявляє про викриття мереж з підробки ковід-документів у трьох областях
СБУ

За версією слідства, здебільшого вони виготовляли ПЛР-тести за 700-800 гривень. Сертифікат вакцинації – три тисячі гривень, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення – 10 тисяч гривень. За попередніми даними, на такій схемі заробили близько 10 млн грн.

СБУ заявляє про викриття мереж з підробки ковід-документів у трьох областях
СБУ

У Львові, за версією слідства, групою керував чоловік, який знаходився на території однієї з європейських країн. Ця група підробляла довідки протягом чотирьох місяців та залучила до цього медиків, які вносили в систему "eHealth" дані про вакцинацію.

У цієї групи вартість послуг коливалась від 1800-2000 гривень за внутрішній сертифікат та 250 євро (приблизно 7500 гривень) за міжнародний. Група виготовляла по 10-15 довідок щоденно, на чому заробляли близько пів мільйона гривень щомісяця.

СБУ заявляє про викриття мереж з підробки ковід-документів у трьох областях
СБУ

Загалом ці групи обслужили близько десяти тисяч людей, зазначають в СБУ. Правоохоронці продовжують встановлювати усіх причетних, в тому числі й замовників підробок.

Що відомо

  • Національна поліція відкрила майже 800 кримінальних проваджень через виявлені факти підроблення сертифікатів вакцинації від COVID-19. Про це 22 жовтня у відеозверненні заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
  • На початку вересня головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що чинне законодавство передбачає покарання лікарів за підроблення сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 від позбавлення права займатися медичною діяльністю до двох років позбавлення волі.
  • 27 вересня Міністерство охорони здоров’я повідомило, що ініціюватиме відсторонення керівників медичних закладів, в яких ймовірно підробляли довідки про проведення вакцинації від COVID-19.

Читайте також

  • У Рівному 18-річний парубок через Telegram придбав підроблені сертифікати про щеплення проти COVID-19
  • У Рівному викрили турфірму, де підробляли ПЛР-тести – поліція
  • На Рівненщині оголосили підозру чоловікам за підробку ПЛР-тестів. Вони визнали провину
  • Власниці турфірми з Рівненщини оголосили підозру за підробку COVID-довідок

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок