Перейти до основного змісту
На Рівненщині відсторонили від роботи понад тисячу невакцинованих освітян

На Рівненщині відсторонили від роботи понад тисячу невакцинованих освітян

На Рівненщині відсторонили від роботи понад тисячу невакцинованих освітян
. Фото: Суспільне Рівне

Станом на вечір восьмого листопада на Рівненщині 1 335 працівників закладів освіти відсторонили від роботи через відсутність відповідних COVID-документів. Найбільше таких працівників у Сарненській тергромаді, – розповів Суспільному директор департаменту освіти й науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.

Скільки педпрацівників вакцинувалися

На Рівненщині, за словами Петра Коржевського, станом на восьме листопада, з 45 138 педпрацівників вакцинувалася 41 171 людина. Це 91,2% серед працівників освітньої галузі.

"Є приклади, де педагоги розуміють всю відповідальність за створення безпечного середовища. Це Боремельська, Підлозцівська, Тараканівська, Повчанська громади, де немає жодного відстороненого працівника. Натомість у Сарненській тергромаді – найбільше невакцинованих", – сказав він.

На яких умовах відбувається відсторонення

"Відсторонений працівник не має права здійснювати педагогічну діяльність. Він не звільнений, він вважається працівником закладу, якого відсторонили, поки він невакцинований. Якщо в нього є документи, які дають підстави працювати, його не відстороняють. В тому числі навіть, якщо в нього лише одна доза", – уточнив Петро Коржевський.

Що про відсторонення кажуть юристи

"Відсторонення від роботи не передбачає будь-яких виплат, в тому числі – зарплати. Якщо ви будете перебувати на лікарняному упродовж вашого відсторонення від роботи, такий лікарняний не буде оплачуватись. В разі, якщо карантин завершиться або, коли він завершиться, працівники, які були відсторонені від роботи підлягають поновленню на своїх робочих місцях", – зазначила адвокатка Тетяна Бідюк.

Вона додала: жодних порушень щодо інформації про особу, її персональні та конституційні права немає, адже вакцинація дійсно не є примусовою, а сертифікат про вакцинацію не є розголошенням ні лікарської, ні медичної таємниці.

"Однак, для професій, які прямо контактують з людьми, вакцинація є обов'язковою", – додала Тетяна Бідюк.

Чому не вакцинуються. Аргументи однієї громади

У селі Тріскіні Сарненського району кілька десятків батьків 8 листопада прийшли до школи з протестом проти дистанційного навчання. Заклад перевели в онлайн-режим у вересні через те, що у школі низький відсоток вакцинованих педагогів. Загалом у громаді 20 шкіл, де не вакцинувались 100% працівників.

У Сарненській громаді із 32-х закладів – 16 будуть на очній формі навчання, і 16 – на дистанційній. Очно навчаються лише учні початкової школи, – розповів голова Сарненської громади Руслан Серпенінов.

"Причини протестів, як на мене – їхня непоінформованість про необхідність вакцинування. Аргументом одного із присутніх на зустрічі було те, що щось з літаків розпиляють на населення", – додав голова громади.

Що далі

Петро Коржевський прогнозує надмірне навантаження на вакцинованих працівників освіти, які працюють на заміні. У випадку дистанційного навчання, школи можуть залучати працівників на умовах цивільно-правових угод.

"Часу було більш ніж достатньо, аби зрозуміти важливість процесу вакцинації. Ми працюємо із ввіреними батьками дітьми та несемо відповідальність за безпечний простір. Я можу зрозуміти лише тих педагогів, які мають протипокази, які перехворіли і це ще не дає їм можливості вакцинуватися", – додав освітянин.

За словами Петра Коржевського в області звільнилися десять працівників освіти, аби не вакцинуватися.

"Це їх вибір. Але я б хотів, аби мої діти навчалися у вчителів, які готові в центрі ставити дитину. На жаль, в таких ситуаціях всі думають про себе, про неотриману зарплату, а не про безпечний освітній простір. Мені прикро чути таке від педагогів, і якщо в них виникне таке бажання – не працювати в закладі освіти, то, даруйте, педагогів у Рівненській області достатньо, аби забезпечити освітній процес", – додав Петро Коржевський.

Що відомо

  • Відповідно до постанови Кабміну, від 20 жовтня 2021 року, з 8 листопада невакцинованих працівників закладів освіти відсторонили від роботи. У закладах, де немає 100% вакцинованих працівників, організували дистанційне навчання.
  • Станом на 21 жовтня на Рівненщині в режимі дистанційного навчання через невакцинованих працівників працювала 101 школа.
  • Рівненщина перейшла у "червону" епідзону від 26 жовтня. Її впровадили рішенням держкомісії ТЕБ та НС на три тижні.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок