На Рівненщині обрали голову громади. Що каже лідерка виборів

На Рівненщині обрали голову громади. Що каже лідерка виборів

Ексклюзивно
На Рівненщині обрали голову громади. Що каже лідерка виборів
. Переможниця виборів Світлана Ковальчук / колаж Суспільне Рівне

Найбільше голосів на виборах сільського голови Малолюбашанської громади отримала Світлана Ковальчук. За неї проголосували майже 47% виборців. Попередні результати голосування 1 листопада Суспільному повідомила голова Малолюбашанської територіальної виборчої комісії Євгенія Гук. Позачергові вибори очільника громади відбулися 31 жовтня.

Явка на позачергові вибори сільського голови у Малолюбашанській громаді склала 53,63%, розповіла Євгенія Гук. На одинадцяти дільницях загалом проголосували 2 746 виборців із 5 120 – у списках.

На Рівненщині вибори на голову громади виграла Світлана Ковальчук
Голосування на виборчій дільниці в с. Мала Любаша. Суспільне Рівне

"Найактивніше голосували у селі Глажева, явка там склала 67%, щоправда, там лише 152 виборці. Найнижча явка – у Лісополі – 42%. Під час голосування ніяких ексцесів не було, заяв і скарг до територіальної виборчої комісії не надійшло. Але, відповідно до закону, дається п'ять днів на оскарження результатів. Після того зможемо оприлюднити офіційні дані", – зазначила Євгенія Гук.

На посаду сільського голови Малолюбашанської громади було чотири кандидати, на вибори вони подалися як самовисуванці.

Згідно з підрахунком голосів, лідирує Світлана Ковальчук. За неї проголосували 1 288 виборців, або 46,9%. Найближчий її конкурент Віталій Талащук отримав 741 голос, або 26,98%. Розрив між ними склав 547 голосів, уточнила Євгенія Гук.

"Результат на виборах – це результат моєї 15-річної роботи тут. Я три скликання обиралася сільським головою і два скликання працювала першим заступником Віктора Флоровича (Талащука – ред.). Люди висловили мені довіру. Ще в ході виборчої кампанії я спілкувалася з кожним жителем і маю багато пропозицій, ініціатив і зауважень до подальшої роботи. Це все треба об'єднати. Крім того, у Віктора Флоровича було ще чимало планів, цілих три папки. В першу чергу працюватиму над наповненням бюджету громади, налагодити роботу з прибирання сміттєзвалища, снігових заметів. Для цього плануємо створити комунальне підприємство, а також спортивну школу, бо в нас дуже гарно спорт розвивається", – розповіла Суспільному Світлана Ковальчук.

Світлані Ковальчук 49 років, проживає в Малій Любаші, має дві вищі освіти, є магістром з державного управління. У 2009-2011 роках була членом правління Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад і очолювала Рівненську асоціацію сільських та селищних рад. Протягом трьох скликань – 2006-2018 роки – обиралась і працювала Малолюбашанською сільською головою. З 2018-го була першою заступницею сільського голови, а з 2020-го – заступницею з питань діяльності виконавчого органу цієї ради.

Що відомо

  • Позачергові вибори: у громаді на Рівненщині обирали голову 31 жовтня.
  • У Малолюбашанській територіальній виборчій комісії зареєстрували чотирьох кандидатів на посаду очільника громади.
  • У Малолюбашанській територіальній виборчій комісії почали приймати документи від кандидатів на посаду очільника громади з 21 вересня.
  • У склад Малолюбашанської громади колишнього Костопільського району входять три сільради: Малолюбашанська, Мащанська та Мирненська. У складі загалом 11 сіл: Мала Любаша, Борщівка, Лісопіль, Маща, Глажева, Кам’яна Гора, Новий Берестовець, Мирне, Данчиміст, Моквин, Тихе.
  • В громаді призначили перевибори сільського голови, бо попередній очільник помер у листопаді 2020-го.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок