На Рівненщині дітей до п'яти років почали додатково щеплюватимуть від поліомієліту. Це пов'язано зі спалахом у селі Велика Омеляна неподалік Рівного. Як розповів головний санітарний лікар області Роман Сафонов, там на поліомієліт захворіла півторарічна дівчинка. У її шести братів та сестер також виявили поліовірус, вони не захворіли, але є носіями.
Через спалах у селі Велика Омеляна, що неподалік Рівного, в області почали додаткові тури імунізації дітей від поліомієліту. Першочергово вакцинують дітей у Великоомелянській громаді. У місцевий медпункт на вакцинацію Тетяна Бенюк привела свою восьмимісячну доньку Іванку.
"Ми це щеплення робили згідно з календарем, а зараз прийшла на додаткове. Я за вакцинацію, дітей завжди всіх щеплюю, від чого потрібно. І думаю, що так мають робити усі, бо береженого Бог береже", – пояснила Тетяна Бенюк.
Читайте також: Що таке поліомієліт і як його можна попередити
Завідувачка медпункту Олена Малафей каже, що не всі батьки у їхньому селі погоджуються на вакцинацію. Їм пояснюють, що хвороба невиліковна і єдиний спосіб вберегти дітей – щепити їх.
"По-різному говорять, не мають бажання та й все. Тепер люди обізнані, інтернет у всіх є і всі знають, все бачать. І інформація є, і розказуємо, що таке поліомієліт, звичайно, не тільки сьогодні, а й постійно", – каже Олена Малафей.
За словами головного санітарного лікаря області Романа Сафонова, додаткову вакцинацію дітей першочергово проводять у Великоомелянській громаді, де й виявили поліомієліт.
"Далі, що стосується наступних етапів, наразі уточнюється дорожня карта, як це все буде реалізовуватися. Кінцевий термін, який передбачений нормативними міжнародними протоколами – 90 днів", – зауважив Роман Сафонов.
Як розповіла лікарка-педіатр центру ПМСД "Північний" Галина Оліфер, додатково вакцинувати дітей у Рівному вони почнуть орієнтовно з наступного понеділка, 18 жовтня. Наразі чекають наказу з профільного міністерства.
"Найбільш уразливі діти – це діти до п'яти років. Ми повідомляємо батьків, телефонуємо, запрошуємо кожну дитину на певний час. Це відбувається в нас в день здорових діток, щоб не було контакту з хворими в поліклініці й ми їх вакцинуємо", – пояснила лікарка-педіатр Галина Оліфер.
Випадок поліомієліту на Рівненщині у півторарічної дитини у суботу, 9 жовтня, головний санітарний лікар України Ігор Кузін кваліфікував як надзвичайну ситуацію біологічного характеру.
"Цей вірус є аналогічним тому, який циркулює в Таджикистані, і аналогічний тим, які циркулюють в Афганістані. Перша гіпотеза – це циркуляція вірусу, яка була завізна на територію України й інфікування на території області. Також є друга гіпотеза, яка зараз пропрацьовується, ми точно знаємо, що ці діти вони відвідували Закарпатську область з метою відпочинку і зараз там також працює епідеміологічна бригада", — зазначив під час візиту на Рівненщину Ігор Кузін.
Від поліомієліту щеплюють вакцинами бельгійського і французького виробництва.
Що відомо
- Випадок поліомієліту на Рівненщині підтвердили у півторарічної дитини. Їй через хворобу паралізувало ноги. Інфекцію виявили у ще шести її братів та сестер, які є носіями. Усі вони не були вакциновані. Цей випадок кваліфікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру.
- На початку вересня у півторарічної дівчинки діагностували поліомієліт. Дівчина – наймолодша – десята дитина в сім'ї, окрім неї, вірус виявили ще у шістьох її братів та сестер. Вони є носіями, але не мають важких ускладнень.
- Як повідомив головний санітарний лікар області Роман Сафонов, батьки дівчинки не зробили їй щеплення від поліомієліту через релігійні переконання. Назву населеного пункту, де вони проживають, лікарі не називають з етичних міркувань.
- За даними МОЗ, у більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються різні ознаки, що залежать від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби – 2–35 діб, частіше 7–14 діб.
- Види хвороби несуть суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняють незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта.
- Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 році є недостатнім, за 8 місяців 2021 року — 53,0 %. Рівні в областях: у Рівненській — 48,9 %, в Херсонській — 40,7 %, Івано-Франківській — 42,2 %, Закарпатській — 43,1 %, Запорізькій — 46,2 %, Харківській — 46,5 %, в Одеській та Київській областях — 47,5 %. У Чернівецькій та Львівській — по 48,5 %.
- Останній випадок поліомієліту в Україні зафіксували у 2015-му році на Закарпатті.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram