Рівненську АЕС готують до переходу на американське ядерне паливо

Рівненську АЕС готують до переходу на американське ядерне паливо

Рівненську АЕС готують до переходу на американське ядерне паливо
. Рівненська АЕС, скріншот з відео / Суспільне

Третій енергоблок Рівненської АЕС готують до переходу на ядерне паливо американського виробництва. Поки що блоки працюють на російському.

Про підготовку переходу енергоблоку на ядерне паливо повідомив речник атомки Олексій Кривошеєв.

Наразі там тестують нову систему, яка контролюватиме стан активної зони реактора – GARDEL. Для налагодження та оцінки роботи систему випробують на тренажері, який імітує різні режими експлуатації енергоблоку, – йдеться у повідомленні пресслужби РАЕС.

Читайте також: 2-й енергоблок РАЕС дозволили експлуатувати ще десять років

"Паралельно зараз ведуться роботи, щоб було можна поставити в режим апробації на ПМТ-1000, для того, щоб зімітувати розвантаження блоку, відключення обладнання, як вона буде себе вести", – прокоментував начальник цеху теплової автоматики РАЕС Олександр Пузирніков.

Що відомо

  • У грудні 2020-го Рівненській АЕС продовжили використання енергоблоку №1 до 2030-го року. 22 грудня 1980-го енергоблок підключили до електромережі, з чого і розпочалась експлуатація рівненської "атомки".
  • Енергоблок №3 на РАЕС запустили в 1986 році, у 2018-му термін його експлуатації продовжили на 20 років. Енергоблок №4 запустили у 2004 році.
  • Взимку 2021-го інспектори МАГАТЕ провели чергову інспекцію на енергоблоках №1, 2 Рівненської АЕС. Там перевірили свіже ядерне паливо у сховищі, електронні печатки тощо. На РАЕС повідомили, що "інспекцію провели без зауважень".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок