Рівненській АЕС продовжили термін використання найстарішого енергоблоку

Рівненській АЕС продовжили термін використання найстарішого енергоблоку

Рівненській АЕС продовжили термін використання найстарішого енергоблоку сайт РАЕС

Рівненській атомній електростанції продовжили використання першого енергоблоку до 2030-го року. Рішення прийняла колегія Держатомрегулювання, – йдеться на сайті РАЕС. 22 грудня 1980-го енергоблок підключили до електромережі, з чого і розпочалась експлуатація рівненської "атомки".

Рівненській АЕС продовжили використання енергоблоку №1, який вперше запрацював сорок років тому. У листопаді 2020-го року на електростанції впродовж тижня перевіряли документацію та стан виконання заходів з безпеки цього енергоблоку, йдеться на сайті РАЕС.

У грудні колегія Держатомрегулювання вирішила, що енергоблок можна безпечно експлуатувати до 22 грудня 2030 року.

"Під час інспекції оцінили реальний стан обладнання на енергоблоці №1 РАЕС. Інформація, яка міститься в документах, що були подані до Держатомрегулювання, достовірна та відповідає дійсності. Головному інженеру електростанції передано відповідний акт, в якому відображено результати перевірки, позитивні практики, а також надано певні рекомендації", – цитує пресслужба "атомки" заступника директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок Валерія Бугая.

До 10 грудня фахівці РАЕС повинні були усунути недоліки. Загалом комісія не побачила обставин, які б перешкоджали надалі безпечно експлуатувати енергоблок, йдеться у повідомленні.

На енергоблоці виконують коригувальні, у тому числі останні три – "постфукусімські"11 березня 2011 року на АЕС "Фукусіма-Даічі", що в Японії, трапилась аварія з пошкодженням ядерного палива в активних зонах реакторних установок енергоблоків та в приреакторних басейнах витримки палива. Відтак Західноєвропейська асоціація органів регулювання ядерної безпеки, за участі українських експертів розробила технічні умови проведення "стрес-тестів". Завдяки яким цільова переоцінка запасів безпеки атомних станцій на АЕС "Фукусіма-Даічі", під час якої детально проаналізували екстремальні природні події та їх комбінації, які впливають на безпеку та можуть призвести до важкої аварії. заходи, уточнив під час онлайннаради з Держатомрегулювання головний інженер електростанції Павло Ковтонюк. У 2022 році планують також замінити некваліфіковане обладнання.

"Енергоблок №1 Рівненської АЕС можна безпечно експлуатувати в довгостроковий період з наступною переоцінкою безпеки через 10 років",зазначив Павло Ковтонюк.

Першому енергоблоку вже продовжували експлуатацію 10 грудня 2010 року.

Що відомо

  • Реактор енергоблоку №1 Рівненської АЕС успішно вивели на мінімальний контрольований рівень потужності 19 грудня 1980-го року. Через три дні, 22 грудня, енергоблок підключили до енергомережі.
  • 12 грудня 2020-го року о 01:43 в наслідок автоматичного захисту відключились турбіни від мережі першого енергоблоку. 13 грудня 2020-го року о 00:47 енергоблок відновив роботу на 53% номінальної потужності.
  • Середньодобова електрична потужність другого енергоблоку станом на 21 грудня – 423.5 МВт, першого – 230 МВт.
  • У травні 2020-го зупинили третій енергоблок Рівненської АЕС майже на три місяці через зменшення споживання електроенергії в період карантину. З листопада він на плановому ремонті.
  • У вересні четвертий енергоблок РАЕС зупинили на ремонт, що триватиме чотири місяці.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди