2-й енергоблок РАЕС дозволили експлуатувати ще десять років

2-й енергоблок РАЕС дозволили експлуатувати ще десять років

Офiцiйно
2-й енергоблок РАЕС дозволили експлуатувати ще десять років
. сайт РАЕС

Енергоблок №2 Рівненської АЕС можна безпечно експлуатувати ще щонайменше десять наступник років. Таке рішення прийняли в Держатомрегулювання України, йдеться на офіційному сайті атомної електростанції.

Під час засідання колегії регулятора 10 червня заслухали звіт держекспертизи з періодичної переоцінки, яка стосувалась саме другого енергоблоку. Участь у ньому брали ряд відомств та служб, які дотичні до такої оцінки. Попередню ліцензію блок отримував у 2010-му з умовою перегляду кожні десять років.

Розробку матеріалів звіту з періодичної переоцінки безпеки завершили у травні 2020 року, – зазначив гендиректор РАЕС Павло Павлишин.

"Він містить 14 факторів безпеки та комплексний аналіз безпеки. Представлена інформація є достовірною. Таким чином, РАЕС готова здійснювати свою діяльність на етапі життєвого циклу "експлуатація ядерної установки". Енергоблок №2 може безпечно експлуатуватися в довгостроковий період з наступною переоцінкою безпеки через 10 років", – зазначив Павлишин.

За словами гендиректора, серед заходів, які проводять на енергоблоці, триває модернізація системи поводження з транспортними контейнерами, а також виконання трьох "постфукусімських11 березня 2011 року на АЕС "Фукусіма-Даічі", що в Японії, трапилась аварія з пошкодженням ядерного палива в активних зонах реакторних установок енергоблоків та в приреакторних басейнах витримки палива. Відтак Західноєвропейська асоціація органів регулювання ядерної безпеки, за участі українських експертів розробила технічні умови проведення "стрес-тестів". Завдяки яким цільова переоцінка запасів безпеки атомних станцій на АЕС "Фукусіма-Даічі", під час якої детально проаналізували екстремальні природні події та їх комбінації, які впливають на безпеку та можуть призвести до важкої аварії." заходів.

Як ідеться в інформації на сайті РАЕС, за підсумками колегії Держатомрегулювання та Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки зазначили, що у порівнянні з результатами попередньої переоцінки стан безпеки блоку не погіршився.

Що відомо

  • У грудні 2020-го Рівненській АЕС продовжили використання енергоблоку №1 до 2030-го року. 22 грудня 1980-го енергоблок підключили до електромережі, з чого і розпочалась експлуатація рівненської "атомки".
  • Енергоблок №3 на РАЕС запустили в 1986 році, у 2018-му термін його експлуатації продовжили на 20 років. Енергоблок №4 запустили у 2004 році.
  • Взимку 2021-го інспектори МАГАТЕ провели чергову інспекцію на енергоблоках №1, 2 Рівненської АЕС. Там перевірили свіже ядерне паливо у сховищі, електронні печатки тощо. На РАЕС повідомили, що "інспекцію провели без зауважень".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок