Жителька Рівненщини Юлія Наливайко створила свою іграшкову копію та публікує її світлини у соцмережах. На виготовлення однієї ляльки вона витрачає чотири місяці. Жінка сама вигадує образи та називає свій витвір єдиним таким у світі.
31-річна жителька міста Сарни Юлія Наливайко розповіла Суспільному: свою першу і поки єдину лялькову копію створювала протягом чотирьох місяців. Ідея змінити звичайну ляльку, у якої гнуться ноги та руки, та надати їй унікальності з'явилася невипадково.
"Раніше я переглядала відео на каналах у Youtube про виготовлення таких ляльок і мене це зацікавило. Я це в голові тримала. Коли я пішла в декрет, у мене для такої, скажімо, творчості, трохи більше часу звільнилося. Можливо, я хотіла себе реалізовувати, тому що я така людина, що не можу на місці сидіти", – розповіла Юлія Наливайко.
Лялькарка уточнила: працювала над іграшкою по 10-15 хвилин щодня, поки спала її маленька дитина, протягом чотирьох місяців. Спочатку вона змила з ляльки "заводський" макіяж та обрізала волосся. Потім нанесла мейкап, такий, як носить сама, та "нашила" волосся, яке б нагадувало своє.
Опісля розпочалася робота над створенням образів, аналогічних, як у самої Юлії.
"Одяг для ляльки я шию власноруч. Я підбираю одяг їй на основі того, що є у мене. Це не дорого – можна походити по магазинах, подивитися, навіть клаптики тканини продають. Єдиний момент – у нас дуже маленьке місто, якби було більше місто – більше можливостей, більше магазинів з тканиною, було б простіше", – зазначила майстриня.
Відео про те, як змінилася лялька, подібно до образу Юлії Наливайко.
Вона уточнила – ніяких художніх навичок у неї немає, курсів крою та шиття не проходила. Жінка каже, що до неї зверталися люди, аби зробила такі ж ляльки за їхніми образами, проте їх відлякала ціна хенд-мейд іграшки.
"Наші українці ще не розуміють, що це таке мистецтво. За кордоном такі виготовляють і технологія називається ООАКone of a kind – з англійської – один у своєму роді, воно там з англійського в перекладі "єдиний екземпляр". Думаю, згодом до нас це дійде і стане популярніше", – поділилися Юлія Наливайко.
Також вона не надає переваги якійсь певній фірмі ляльок. Єдиний критерій – аби згиналися руки та ноги, щоб була можливість посадити іграшку у різних позах.
"Можна брати ляльки, бувші у використанні, реставрувати, робити їх гарними, але це знову ж таки треба шукати, в кого вони є, хто їх віддасть. Простіше піти купити нову і самій переробити. Сенс той самий", – розповіла вона.
Окрім ляльки-власної-копії, майстриня також виготовляє іграшкових гномів на ялинку.
Також вона додала, що працює у сфері, не дотичній до такої творчості. Проте, рідні підтримують її, хоча й спочатку вважали подібне дитячою забавкою. Але результат усім сподобався, тому жінка вирішила виставити світлини з іграшками у соцмережах, зокрема на своїх сторінках у Facebook та Instagram.