На території Рівненської міської лікарні встановили кисневу станцію. Наразі до контейнера з обладнанням проводять електрокабелі потужністю 250 кіловат. Через складні погодні умови кисневу станцію з Києва допомагали доставити рятувальники, поліція та дорожні служби.
Вага контейнера з обладнанням – 17 тонн.
"Було задіяно три одиниці важкої техніки, яку треба було на території розмістити. І кран, і КРАЗ був, тягач і саму фуру, на якій була ця киснева станція. Все дуже ювелірно поставили на цю зварену конструкцію", – розповідає заступник головного лікаря Ігор Шаров.
Щодоби ця станція зможе продукувати 3 тисячі кілограмів медичного кисню, або 450 кисневих балонів.
"Тут є такі спеціальні отвори, люки, спеціальне обладнання, спеціальні фільтри. Заходить повітря, а на виході є медичний кисень", – додає заступник головного лікаря.
"Цю магістраль паралельно підведуть до кріогенних установок, які нині постачають медичний кисень пацієнтам. І з'єднають в один вузол", – коментує чоловік.
"Кінцево іде одна магістраль на лікарняні корпуси. Іде вже розводка магістральних труб до хірургічного корпуса, в інфекційне відділення", – додає Ігор Шаров.
Працюватиме киснева станція на електриці. Для цього, за словами заступника головного лікаря, потрібно 250 кіловат.
"Наш один хірургічний корпус має потужність 140 кіловат. От можете уявити і порівняти, наскільки вона потужна. Проводимо до цієї станції потужний кабель від трансформаторної підстанції, щоб забезпечити її потужним живленням", – каже чоловік.
Читайте також: У Рівненській ЦМЛ встановили кисневу станцію. Що це змінить
Кисневу станцію купили за 6,5 мільйонів гривень, – інформує головний лікар Рівненської ЦМЛ Євген Кучерук.
"За кошти, зароблені центральною міською лікарнею. Ми заплатили 30%, запустимо станцію, нам дадуть можливість перевірити. Тоді відкриємо станцію і заплатимо решту, у нас гроші є", – коментує головний лікар.
У тестовому режимі кисневу станцію планують запустити через тиждень.
Читайте також
- До цього медичний кисень у лікарню привозили зі Львова.
- На Рівненській АЕС готуються до виробництва кисню для медичних потреб. Фахівці воднорадіохімічної лабораторії РАЕС, які контролюватимуть якість, вже пройшли атестацію експертів МОЗ та отримали відповідні сертифікати.