Перейти до основного змісту
На Рівненській АЕС планують виробляти медичний кисень

На Рівненській АЕС планують виробляти медичний кисень

На Рівненській АЕС планують виробляти медичний кисень
. РАЕС

На Рівненській АЕС готуються до виробництва кисню для медичних потреб. Наразі рідкий кисень для лікарень Рівненщини надходить зі Львова. Фахівці воднорадіохімічної лабораторії РАЕС, які контролюватимуть якість, вже пройшли атестацію експертів МОЗ та отримали відповідні сертифікати, – повідомили у пресслужбі станції.

Продукувати медичний кисень планують на азотно-кисневій станції, де наразі виготовляють технічний кисень. Контролювати якість будуть фахівці воднорадіохімічної лабораторії. Наступний крок для Рівненської АЕС – отримання ліцензії на право виробництва медичного кисню і реєстрація його як лікарського засобу.

Після цього за півтора-два місяці на Рівненській АЕС зможуть випускати кисень для потреб медзакладів, – пояснює заступник головного інженера електростанції Федір Кисліцин.

"Вихідна речовина – це є атмосферне повітря, яке забирається компресорними установками, подається на блок розподілу повітря, де це повітря методом глибокого заморожування зріджується. І далі відбувається процес розподілу на рідкий кисень, рідкий азот, і вже сам рідкий продукт за допомогою спеціальних насосів через газифікатори подається споживачу", – розповів начальник цеху забезпечуючих систем РАЕС Олександр Бабич.

Медкисень передаватимуть у кисневих балонах або спеціальних ємностях.

"Були розроблені методи контролю якості, було повністю підготовлено персонал, який буде безпосередньо займатися, брати участь в контролі якості медичного кисню, а ще сертифікати отримали ті, хто виробляє медичний кисень. І це підтвердження того, що люди навчені і мають право на виробництво і контроль якості медичного кисню", – розповів інженер хімічного цеху РАЕС Віктор Баштанар.

Після того, як лікарський засіб зареєструють, РАЕС матиме всі підстави, щоб випускати "газоподібний медичний кисень" та продавати його медзакладам, – розповів заступник головного інженера РАЕС Федір Кисліцин.

Нагадаємо, додатковий кисень потрібен для пацієнтів, у яких є прояви дихальної недостатності внаслідок пневмонії чи ускладнень, спричинених коронавірусом.

Топ дня

Вибір редакції

На початок