Перейти до основного змісту
«Збитки будуть дуже великі»: на Полтавщині після локдауну знову запрацювали заклади

«Збитки будуть дуже великі»: на Полтавщині після локдауну знову запрацювали заклади

«Збитки будуть дуже великі»: на Полтавщині після локдауну знову запрацювали заклади
. Суспільне Полтава

253 порушення карантинних обмежень під час локдауну виявили у закладах Полтавщини. Такі перевірки із 8 до 24 січня влаштовували фахівці Держпродспоживслужби. Ті ж заклади, які дотримувалися усіх вимог, у січні матимуть менше половини місячного доходу.

Із антисептиками та дотриманням дистанції в одному з полтавських спортзалів близько півтора десятка відвідувачів. Це перший день роботи закладу після посиленого карантину.

Відвідувач спортзалу Олексій Каплаух
Відвідувач спортзалу Олексій Каплаух. Суспільне Полтава

Відвідувач спортзалу Олексій Каплаух каже: «Локдаун уже другий, ці два тижні не так страшно. Є вдома пару гантель, спеціальна гумка для фітнесу, але в залі – є в залі, вдома не те».

Під час локдауну заклад не працював. Через це втратили понад половину місячного доходу, каже власник залу Віталій Вергелес.

Власник спортзалу Віталій Вергелес
Власник спортзалу Віталій Вергелес. Суспільне Полтава

«Збитки будуть дуже великі, бо після Нового року мала кількість клієнтів, після свят ще відпочивають люди. Тому перші сім днів, скажімо так, працювали, але без результатів фінансових. Плюс два тижні взагалі зачинені. І зараз також – поки всі ввійдуть в режим, то подивимось. Сподіваємось на краще. Чекали ми, чекали люди. Бачите, уже потроху приходять. Думаю, день–два – і всі ввійдуть більш-менш в режим і будемо працювати, як і звичайно».

Можуть приймати відвідувачів відсьогодні і в закладах харчування. У кафе розставляють стільці та дезінфікують поверхні. Збитків поки не підрахували, каже керуюча Анастасія Міщенко.

Керуюча кафе Анастасія Міщенко
Керуюча кафе Анастасія Міщенко. Суспільне Полтава

«Виходили й позмінно, і максимум намагалися, щоб люди працювали, надати роботу. Під час локдауну було багато роботи, працювали на доставку, на фуршети, вивозили банкети до людей додому. Це зараз великою популярністю користується».

Пів місяця зачинений був і краєзнавчий музей. Відвідувачів тут поменшало приблизно на 90%, говорить заступник директора музею Володимир Годзенко.

Приміщення краєзнавчого музею в Полтаві
Приміщення краєзнавчого музею в Полтаві. Суспільне Полтава

«Екскурсії для великих груп ми не ведемо. Можна індивідуально відвідувати музей. Екскурсії до 5 людей можна замовляти, але обов’язково масковий режим. Обов’язково дистанцію тримати. У нас проведено реекспозицію деяких залів. Через те, що не було відвідувачів, ми могли спокійно перекрити територію. Науковці працювали – частина тут, частина на віддаленій, частина в «простій» йшли».

Нині в Україні почали діяти обмеження «помаранчевої» карантинної зони. Відтак, окрім роботи спортзалів, закладів харчування та культури, можуть працювати також освітні установи та церкви. Не дозволено роботу нічних клубів, закладів розміщення (крім готелів та санаторіїв), а також планові госпіталізації.

Графіка: обмеження "помаранчевої" карантинної зони
Графіка: обмеження "помаранчевої" карантинної зони. Суспільне Полтава

«Для мене локдаун – 70 на 30. Мабуть 70% сильно не мав впливу на життя. Продуктові магазини, такі заклади були відчинені, щодо цього питань не виникало», ‒ каже полтавець Сергій Бабич.

«Були трошки такі, скажімо, незручності. Хотілося десь зайти в кафе, з друзями зустрітися. А взагалі – спокійно. Навіть не помітили. У спортзали ми не ходимо, а магазини. Легко, скажемо так», ‒ вважає полтавка Юлія Лукашенко.

«Для мене непомітно минули, я працювала. В принципі, багато закладів було відкрито, я не помітила, що десь щось було зачинено», ‒ розповіла полтавка Марина Матюшко.

Під час локдауну на Полтавщині перевірили понад 2 600 закладів. У 253 із них виявили порушення, каже спеціалістка обласної Держпродспоживслужби.

Спеціалістка обласної Держпродспоживслужби Ірина Бородіна
Спеціалістка обласної Держпродспоживслужби Ірина Бородіна. Суспільне Полтава

«Найбільше порушень, які були зафіксовані, в період локдану – це порушення у закладах торгівлі продовольчими товарами. Серед порушень, які фіксували у ході перевірок, – це порушення маскового режиму, недотримання соціальної дистанції, порушення режиму прибирання та дезінфекції, а також робота закладів, які були заборонені», ‒ повідомила спеціалістка обласної Держпродспоживслужби Ірина Бородіна.

Що відомо:

  • Посилені карантинні обмеження в Україні діяли із 8 до 24 січня.
  • Рішення про локдаун ухвалили торік 9 грудня. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це задля того, аби після новорічних свят не збільшувалася кількість хворих на COVID-19.
  • Загалом же карантин через коронавірус в Україні запровадили від 12 березня 2020-го.
Топ дня
Вибір редакції
На початок