«Це вже не просто хобі», – полтавка Оксана Джумаєва створює вироби з овечої вовни

«Це вже не просто хобі», – полтавка Оксана Джумаєва створює вироби з овечої вовни

«Це вже не просто хобі», – полтавка Оксана Джумаєва створює вироби з овечої вовни
. Суспільне Полтава

Шалі та прикраси із квітами з овечої вовни створює полтавська майстриня Оксана Джумаєва. Займається цим три роки і має близько сотні виробів. У процесі, каже, змочує вовну мильною водою та використовує шліфувальну машинку.

Візерунок у формі квітки створює полтавська майстриня Оксана Джумаєва. Для цього поверх малюнка викладає матеріал для роботи – овечу вовну.

Оксана Джумаєва
Оксана Джумаєва. Суспільне Полтава
«На початку я розкладаю із шерсті основу. Потім на цю основу викладаю різні волокна. Ось, наприклад, волокна з віскози, вони надають красивої фактури і незвичайного блиску», ‒ показує майстриня Оксана Джумаєва.

Далі змочує мильною водою та бере шліфувальну машинку. Мокрим валянням майстриня займається три роки. Навчилася, каже, у своєї подруги.

Оксана Джумаєва виготовляє виріб із жерсті
Оксана Джумаєва виготовляє виріб із жерсті. Суспільне Полтава
Спочатку я, звісно, робила не так часто ці вироби. Може, на місяць дві–три роботи. Вчилася, розвивалася, дивилася в Інтернеті різні майстер-класи, пробувала щось своє. Тепер це вже не просто хобі, а, можна сказати, моя робота.

Матеріали замовляє з Італії. Це овеча вовна та волокна віскози й шовку. Усі вироби створює за ескізами.

Виріб майстрині
Виріб майстрині. Суспільне Полтава
Я людина, яка не дуже гарно малює. Найбільша складність – перенести з моєї голови на сам виріб свій ескіз. У цьому мені допомагає мій чоловік. Я розповідаю йому, що хотіла б бачити і як це має виглядати, а він робить невеличкі замальовки.

Найчастіше створює брошки із квітами та шалі. Одну може робити від трьох днів до тижня.

Шалі, які створила Оксана Джумаєва
Шалі, які створила Оксана Джумаєва. Суспільне Полтава
Щоб отримати розмір ,приблизно, 2 метри на 10 сантиметрів, то спочатку мені потрібно розікласти метр у ширину на три з половиною метри у довжину. Потім, у процесі звалювання, він зменшується, а потім вже буде той розмір, який ми бачимо.

Оксана Джумаєва створила понад сотню робіт із вовни. Нині за місяць може виготовляти таких до десятка.

На початок