У Полтавській області оновили графік погодинних відключень електроенергії. Він діятиме з 1 квітня до 30 вересня 2025 року.
Про це повідомили на офіційному на офіційному сайті "Полтаваобленерго".
Згідно з інформацією, міністерство енергетики України внесло зміни до Інструкції про складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії. Це зробили для забезпечення справедливого та рівномірного розподілу доступної потужності та електроенергії між споживачами.
Зокрема, відбулися зміни щодо періоду дії графіків. Відтепер вони складаються та затверджуються двічі на рік, враховуючи зимові та літні навантаження.
Перевірити свою адресу в оновленому графіку можна за посиланням. Зокрема, знайти свою чергу можна тут:
1 черга, 1 підгрупа
1 черга, 2 підгрупа
2 черга, 1 підгрупа
2 черга, 2 підгрупа
3 черга, 1 підгрупа
3 черга, 2 підгрупа
4 черга, 1 підгрупа
4 черга, 2 підгрупа
5 черга, 1 підгрупа
5 черга, 2 підгрупа
6 черга, 1 підгрупа
6 черга, 2 підгрупа
Які бувають графіки відключень світла
Графік погодинного відключення (ГПВ) використовують для зменшення навантаження на мережі, підтримання балансування енергосистеми, доки триває відновлення ушкоджених енергооб’єктів. Ці відключення стосуються усіх категорій споживачів і застосовуються за завчасно про анонсованим розкладом. Тривалість вимкнень електрики можуть збільшувати у разі неможливості дотриматися ліміту споживання.
Графік аварійних відключень (ГАВ) ― це вимкнення електрики, які застосовують через гострий дефіцит потужності в енергосистемі, зокрема, через аварійні ситуації на електростанціях або перевантаження устаткування. Попередити споживачів заздалегідь про такі відключення неможливо, бо їх треба виконати негайно. Тому невідомі також тривалість відключень і перелік населених пунктів.
Спеціальний графік аварійних відключень (спец ГАВ) ― це також аварійні відключення. Їх застосовують та скасовують так само без попереджень.
Графіки обмеження споживання електричної потужності (ГОП) застосовуються у разі виникнення загрози порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її дефіциту в ОЕС України або в її окремих частинах. Це тільки для підприємств, побутових споживачів не торкається.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | Тік Ток