На Полтавщині аграрії готуються до посівної кампанії — вносять мінеральні добрива та закривають вологу в ґрунті. Цьогоріч погодні умови дозволяють працювати на полі на два тижні раніше, ніж торік. Посів ярих культур в регіоні розпочнуть протягом тижня.
Про це Суспільному розповів тимчасово виконувач обов’язків начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.

У селі Валок Полтавської громади почали підготовку до посівної. Тракторист Віталій Зацарицин працює у полі з восьмої ранку.
"Закриваємо вологу, щоб не випаровувалось, розкидаємо міндобрива, удобрюємо землю. Готувати ґрунт до посівної потрібно. Як буде тепло, почнемо сіяти ранні культури, соняшник почнем, кукурудзу", — розповів Віталій Зацарицин.

Голова місцевого фермерського господарства Нуретдін Керімов розповів, що цьогоріч польові роботи стартували на два тижні раніше, ніж торік. Посівну планують у 20-х числах березня.
"Зараз закріплено за господарством десь 715 гектарів землі. У структуру посівних площ входять чотири такі культури, як соняшник, кукурудза, соя, пшениця озима. Закрили вже десь 150 гектарів землі. Перед тим, як закрити, розкидаємо мінеральні добрива. Ми внесли вже 150 кілограмів селітри і плануємо ще десь 80 кілограмів карбаміду сівалкою прямо в корінь. Після 22-го заморозків немає, тож можна і кинути, щоб раніше вегетація пішла", — повідомив Нуретдін Керімов.

Закрити вологу треба в максимально короткі терміни, говорить фермер, оскільки її в ґрунті дуже мало.
"Таких високих снігопадів не було, вологи майже немає, сантиметрів 25-30 волога є, а там далі, ви ж знаєте, яка минулого року спека була", — говорить Нуретдін Керімов.

За словами тимчасово виконувача обов'язків начальника Полтавської ОВА Володимира Когута, на Полтавщині цьогоріч найбільше сіятимуть кукурудзи, соняшника та сої.
"Цього року на тому ж самому рівні, як і в минулому, орієнтовно площа посівів буде 1,4 мільйони гектарів. Частина під озимими, частина під ярими культурами. Працюємо над тим, щоб розвивати зрошувальні системи і збільшувати площі поливів", — розповів Володимир Когут.

Підготовка до посівної кампанії стартувала і в інших регіонах України.
"Деякі області, такі як, наприклад, Херсонщина, в них там взагалі, що в лютому місяці деякі посівні види робіт відбуваються. Зараз іде більшою мірою підготовка. Це фактично підживлення озимини. А дехто з товаровиробників, знову ж таки, півдня України починає вже сіятись. Труднощі були зафіксовані ще восени, через недостатню кількість вологи, зараз вона теж відзначається і дуже сподіваються на весняні дощі. Не передбачається зменшення посівів площ, тобто буде задіяно там в структурі більше порядку там 20 мільйонів гектарів", — повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

За словами фермера Нуретдіна Керімова, урожай 2025-го року залежатиме від погодних умов.
"Надіємось, що все буде добре. І дощі будуть. Якщо дощів не буде, я не знаю, скільки грошей вкладаєш. Кожного року все гірше й гірше, я не знаю, чи в зв’язку з глобальним потеплінням, зовсім клімат змінився", — говорить Нуретдін Керімов.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok