З 11 січня школярі на Полтавщині навчаються дистанційно. Це через посиленні карантинні обмеження, які запровадив Кабмін після новорічних свят, аби зменшити поширення коронавірусу. Вийти на заняття вони зможуть через два тижні, якщо уряд не продовжить дію обмежень, розповів начальник управління обласного Департаменту освіти і науки Сергій Рибалко.
Після канікул у полтавського п’ятикласника Гліба Гладченка перший урок – економіка. Через посилені карантинні обмеження, які діють в Україні від кінця минулого тижня, заняття організовують через онлайн платформу. Щодня у школяра буде по чотири уроки. До дистанційного навчання, каже, вже звик. Та засвоює матеріал краще у школі.

«У школі вчитель нам пояснює матеріал, і він легше засвоюється, а вдома приходиться самому робити. І мама іноді допомагає», ‒ розповідає учень 5 класу Гліб Гладченко.
У сусідній кімнаті – старший брат Гліба Ігор. Він дев’ятикласник. Перший урок в новому семестрі – геометрія. Після канікул лише ознайомлюються з новою темою.
«Зараз перший урок в семестрі, то потрібно тільки ручка, зошит і книжка. Думаю, що краще було б в школі, бо можна запитати в будь-який час у вчителя, що не зрозумів», ‒ розповідає учень 9 класу Ігор Гладченко.

Батьки хлопців працюють, тому навчаються школярі вдома самостійно.
Мама учнів Ольга Гладченко каже: «З осені ми вже втягнулись. Ми вже зрозуміли концепції всі, налагодили побутовий процес. Я їх піднімаю о 8 ранку, вони готуються до уроку, потім самі працюють. Треба віддати належне, що справді класно організований процес, бо домашніх завдань ми не маємо так багато, щоб вони не могли з цим впоратись».
До карантину на дистанційному навчанні навчалися учні 5-11 класів лише у Полтаві. А від 11 січня – усі.

«Зараз ми адаптуємося до нових вимог, які з’явилися щодо синхронного і асинхронного режиму. Вчитель виходячи в синхронному режимі на 20 хвилин, має пояснити якісь найголовніші, найглобальніші моменти, а потім розповісти де знайти наступну інформацію», ‒ каже директорка полтавського ліцею № 3 Ірина Гринь.
Нині на Полтавщині дітям дозволили відвідувати лише садочки та інтернати. Студенти теж навчають онлайн.
«Форма роботи у закладах освіти до 28 січня буде дистанційною відповідно до вимог постанови Кабінету міністрів. Нею передбачено, що відвідування закладів освіти заборонено. Після 28 січня ми будемо орієнтуватися за ситуацією і відповідних розпорядчих документів міністерства освіти і науки, Кабінету міністрів України, головного державного санітарного лікаря», ‒ повідомив начальник управління обласного Департаменту освіти і науки Сергій Рибалко.
Що відомо:
- Посилений карантин запровадили в Україні від 8-го січня. І триватиме він до 24 січня.
- Під час локдауну заборонено, зокрема, працювати кафе та ресторанам, окрім доставки та замовлень на винос. Карантинні обмеження не поширюються на торгівлю харчами, ліками, засобами гігієни та побутової хімії. А ще − пресою, ветеринарними препаратами, кормами і засобами захисту рослин. Заборонена робота непродовольчих ринків та розважальних центрів, окрім тих магазинів, які продають перераховані вище товари.