Бюджет 2021: Полтавська громада не залишиться повністю без фінансування

Бюджет 2021: Полтавська громада не залишиться повністю без фінансування

Бюджет 2021: Полтавська громада не залишиться повністю без фінансування
. Суспільне Полтава

У Полтавській громаді досі не затвердили бюджет на наступний рік. Міська ТВК не може скликати першу сесію, бо не зареєструвалася дві третини новообраних депутатів.

Якщо до кінця року цього не станеться, новостворена територіальна громада залишиться без сформованого бюджету на 2021 рік. Та фінансування повністю не припиниться, каже заступник голови міськради Ігор Федій.

Бричківська сільська рада
Бричківська сільська рада. Суспільне Полтава

У складі Бричківської сільської ради, що неподалік Полтави, - два села. Тут є школа та дитячий садок. А проживає більше тисячі людей. Щороку свій бюджет сільрада формувала на два села. Та після утворення Полтавської територіальної громади житимуть за рахунок грошей громади.

"Наші рахунки в державній казначейській службі будуть закриті. І в 2021 році відкриватися не будуть. Наскільки ми маємо інформацію на зараз, то по тимчасовому бюджету сільські ради жити не зможуть", говорить бухгалтерка Бричківської сільської ради Валентина Драч.

Полтавська міськрада
Полтавська міськрада. Суспільне Полтава

За словами Валентини Драч, усі пропозиції щодо формування нового кошторису до міської ради вони надавали ще влітку. Ухвалити його можуть новообрані депутати Полтавської міськради. Та поки цього не зробили, бо не скликали сесію, де депутати наберуть своїх повноважень, як і міський голова.

"Наразі 26 заяв уже подано, депутати вже написали свої заяви. Залишилося дві. Нам потрібно 2/3 складу Полтавської міської ради. 2/3 від 42 - це буде 28. При наявності 28 заяв ми збираємо комісію, реєструємо ці всі заяви, і призначаємо день сесії" - каже голова Полтавської Міської ТВК Алла Назаренко.

Полтавська міськрада
Полтавська міськрада. Суспільне Полтава

Ухвалити бюджет на наступний рік депутати минулого скликання не можуть, бо втратили свої повноваження.

"На даний момент багато депутатів вже обрані до інших місцевих рад. І відповідно вони втратили повноваження. Також частина депутатів більше 2 років не відвідувала сесії. Тому зібрати кворум, хоча б 22 депутати, фактично, неможливо", говорить заступник міського голови Полтави Іван Сватенко

Нині проєкт нового кошторису громади готовий більш, ніж на 90 відсотків. Розробляли його із врахуванням приєднання до громади 11 сільських рад.

Ігор Федій, заступник міського голови Полтави
Ігор Федій, заступник міського голови Полтави. Суспільне Полтава

"Планується ріст дохідної частини орієнтовно на 5-6%. Що стосується видатків, то беззаперечно, видатки новоприєднаних сільських пунктів до Полтавської громади будуть враховані. Орієнтовна видаткова частина, якщо не помиляюсь, десь близько 116 мільйонів гривень. Додатково тих, які будуть заплановані на видатки приєднаних сільських рад", каже перший заступник міського голови Полтави Ігор Федій.

Якщо ж новий бюджет новоствореної громади не затвердять цьогоріч, то у січні фінансувати зможуть лише захищені його статті. А це заробітні плати працівників бюджетних установ.

"Це не буде кінець світу, що стосується саме Полтавської громади. Вона буде фінансуватися за принципом 1/12, а приєднані сільські ради також почнуть фінансуватися по 1/12 з моменту проведення установчої сесії", розповів перший заступник голови Полтавської міської ради Ігор Федій.

Нагадаю, у Полтаві майже 2 місяці не могли встановити остаточні результати виборів депутатів до міської ради. Це тому, що тривали суди. Вночі 23 грудня Полтавська міська ТВК потворно оголосила результати.

На початок