Перейти до основного змісту
На Полтавщині ціни на дрова паливні залишилися на рівні минулого року: як придбати

На Полтавщині ціни на дрова паливні залишилися на рівні минулого року: як придбати

2024-го року філія "Полтавське лісове господарство" продала 49 тисяч кубометрів дров. Ціна за один кубічний метр залежить від породи. Найбільш затребувана сосна.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповів тимчасово виконуючий обов'язків директора установи Олександр Глушко. На тверді породи – дуб, ясен, клен – ціна становить 996 гривень за кубічний метр. Вартість м’яколистяних порід дерев – 588 гривень.

Ціна стосується колод довжиною до 1 метра 90 сантиметрів. Колені дрова продають у невеликій кількості за ціною від 2 тисяч за кубометр, теж залежно від породи.

Щоб не було випадків перепродажу та іншого, на одну людину встановлено таку норму як 15 метрів кубічних на рік. Цієї кількості дров достатньо для того, щоб одній особі опалити своє житло. На лісових ділянках нашої філії проводять планові лісогосподарські заходи. Зокрема, це рубки догляду, санітарні рубки. На цих рубках також заготовляють деревину дров’яну. У цьому році, втім, як і завжди, дров у достатній кількості для усіх охочих.

Щоб придбати дрова, потрібно звернутися до лісництва, що розташоване найближче до місця їх доставки. При собі мати паспорт та ідентифікаційний код. На місці людина оформлює заявку-приєднання, здійснює попередню оплату і за наявністю дров вона може їх отримати. В деяких лісництвах існує незначна черга, яка залежить наскільки густонаселена територія, що до нього відноситься.

На Полтавщині ціни на дрова паливні залишилися на рівні минулого року: як придбати
Виконуючий обов'язків директора "Полтавське лісове господарство" Олександр Глушко. Суспільне Полтава
Щодо транспортування, то це забезпечують підрядники. Але краще брати свій транспорт або наймати. Якщо у людини немає чим привезти, то ми можемо порадити куди звернутися, щоб питання доставки організувати. Також дрова можна придбати в Інтернет-магазині "Дрова Є". Для цього людині потрібно зареєструватися, замовити відповідну кількість дров, здійснити попередню оплату і потім з нею узгоджують місце відвантаження. Єдине, якщо людина вже замовляла у цьому році дрова, то система відмовить у заявці.

Заготівлю деревини здійснює виключно постійний лісокористувач. Тому єдиний законний шлях – придбати дрова у лісництві. Самовільна заготівля заборонена і кваліфікується, як незаконна рубка. За це передбачені різні види відповідальності. Адміністративна – за незначну кількість заготівлі, що тягне за собою штраф і відшкодування збитків, якщо такі були заподіяні. Сума залежить від тієї кількості, що людина нарубала.

Мінімальний розмір штрафу – від 510 гривень.

У разі, якщо незаконна рубка матиме істотні розміри або буде вчинена на території об’єктів природно-заповідного фонду, законом передбачена кримінальна відповідальність. За великій розмір заподіяної шкоди згідно із статтею 246 Кримінального Кодексу України людина може отримати ув’язнення.

Більше слухайте в ефірі Українського радіо "Полтава" за посиланням.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок