У Полтаві на спилювання аварійних дерев із бюджету громади спрямували 5 мільйонів 280 тисяч гривень. Одне обходиться у близько 3 тисячі гривень.
Про це Суспільному розповів заступник директора комунального підприємства "Декоративні культури" Максим Макуха.
Скільки у Полтаві аварійних дерев
Зі слів Максима Макухи у Полтаві на черзі є кілька сотень дерев на спилювання. Це ті, які просять прибрати місцеві, а також ті, які при обстеженні виявляють комунальники. Однак точна кількість аварійних дерев у місті невідома.
"Нині у нас є 376 доручень на видалення дерев, але це значить, що на одній адресі може бути не одне, а кілька дерев. З одного боку, ми потенційно видаляємо аварійні небезпечні дерева, але з іншого боку, постійно обстежуємо нові", – розповів заступник директора Максим Макуха.
Протягом року комунальники спиляли 1 746 дерев. На це з бюджету громади спрямували 5 мільйонів 280 тисяч гривень. Видалення одного дерева обходиться бюджету у близько 3 тисячі гривень. Однак це залежить, зокрема, й від товщини стовбура.
"Чим товще дерево, тим дорожче коштує спилювання. Ці гроші включають не тільки його видалення, але й вивезення залишків, гілок, прибирання території після видалення", – додав Максим Макуха.
Як повідомити про аварійне дерево полтавцям
Якщо людина хоче, щоб спиляли або вивезли дерево, спочатку потрібно звернутися в управління житлово-комунального господарства. На місце має виїхати комісія та оглянути його, після чого – скласти комісійний акт обстеження. На підставі нього видають ордер на видалення аварійного дерева. Це стосується і рослин, які ростуть на території приватних підприємців.
"Ось недавно приїжджали самі, спиляли, потому що в нас як була буря, впала деревина біля дому прямо. Приїхали, спиляли, одразу на другий день", – розповіла Надія Литвишко, у дворі якої впало дерево.
Які дерева вважають аварійними
На перший погляд деякі дерева, які спилюють комунальники, можуть здаватися здоровими, розповів Максим Макуха.
"З іншого боку, воно може всередині мати, наприклад, розклад грибами, велику порожнину в середині, яку не так легко побачити, або ж гриби в районі коріння, і тоді цілий стовбур дерева може впасти просто за рахунок того, що в нього згнили коріння. Тому дійсно обстеження потребує певної фаховості, щоб розуміти, що дійсно може впасти, а що ще може постояти", – додав Максим Макуха.
Як використовують деревину
Спиляною деревиною опалюють підприємство "Декоративні культури", зокрема, теплиці, розповів Максим Макуха. Також з неї роблять лави, ящики для піску та інші дерев’яні вироби.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok