Перейти до основного змісту
Три тижні без опалення: чому гуртожиток в Полтаві до сих пір без тепла

Три тижні без опалення: чому гуртожиток в Полтаві до сих пір без тепла

У Полтаві гуртожиток на вулиці Володимира В’язуна, у якому мешкає близько 60 людей, станом на 22 листопада до сих пір без опалення. При цьому, як повідомила речниця "Полтаватеплоенерго" Інна Куліш, підприємство готове надати людям тепло.

"Ми ходимо роздягнені буквально хвилину: поки вискочиш зі штанів і светра, у якому спиш, і вдягнеш те, у чому ходиш. Ми майже не роздягаємося. А купатися – це взагалі екстрим", — розповіла мешканка гуртожитку Ірина Біленко.

Три тижні без опалення: чому гуртожиток в Полтаві до сих пір без тепла
Ірина Біленко, мешканка гуртожитку. Суспільне Полтава

В одному із полтавських гуртожитків живе близько 60 людей. У будівлі станом на 22 листопада досі не увімкнули опалення.

"Я живу з двома неповнолітніми дітьми. Сюди розстелила ось теплий плед. Малі діти – в’язані шкарпетки, теплі піжами. Так і рятуємось. А як? Дуже багато вологи. Грибок з’являється. От там, за ліжком, з’являється грибок, постійно мокрі вікна. Це ж теж шкодить здоров’ю, якщо багато вологи. І взимку, і влітку я плачу за цю кімнату. 2200 гривень у мене виходить", — додала мешканка гуртожитку Інна Антіпова.

Гуртожиток перебував на балансі підприємства ПАТ "Керамік", яке понад 10 років – у стані ліквідації. А рішенням сесії Полтавської міськради 2016-го року його мали би передати в комунальну власність.

Три тижні без опалення: чому гуртожиток в Полтаві до сих пір без тепла
Гуртожиток, де проживають понад пів сотні людей. Суспільне Полтава

"Я як ліквідатор виконав всі дії стосовно реалізації активів підприємства і погашення вимог кредиторів. Але справу не можна закрити і не можна скасувати державну реєстрацію ПАТ «Керамік» по тій причині, що у нас не вирішене питання з передачею гуртожитків до відання Полтавської міської ради. По вулиці Європейській, 146В, міська рада прийняла гуртожиток до свого відання. А от у нас залишився неприйнятий Полтавською міською радою гуртожиток на вулиці Кагамлика, 2. От було рішення Полтавської міської ради від 29 листопада 2016 року про прийняття до комунальної власності гуртожитка", — повідомив ліквідатор ПАТ "Керамік" Андрій Дуленко.

Гуртожиток на Європейській прийняли у комунальну власність лише 2024-го, а на Володимира В’язуна – взагалі не прийняли.

Три тижні без опалення: чому гуртожиток в Полтаві до сих пір без тепла
Особисті речі людей у гуртожитку, який нині не опалюється. Суспільне Полтава

"Полтавська міська рада, прийняла рішення про прийняття цих гуртожитків до свого віддання, але не виконала його в повному обсязі. І от, як ми 24 квітня підписували акт про передачу гуртожитка по вулиці Європейській, 146-В, нами була отримана обіцянка, усна обіцянка від посадових осіб Полтавської міської ради, що протягом десь двох-трьох місяців вони приймуть до свого відання і гуртожиток по вулиці Кагамлика, 2", — продовжив ліквідатор ПАТ "Керамік" Андрій Дуленко.

"Я сподіваюсь і вірю в те, що все-таки достукаємось до наших влад, до директора "Полтаватеплоенерго", достукаємось. І вже незабаром – 02:21 це ще добре, що температура 7-8 градусів. А коли вже до нуля чи мінусу впаде, то я просто вірю, що ми достукаємось, і вони дадуть це опалення. Вони дадуть. Це моя така віра. Ми живі люди", — розповіла мешканка гуртожитку Ганна Кацюба.

Три тижні без опалення: чому гуртожиток в Полтаві до сих пір без тепла
Пліснява, яка утворилася на стелі у гуртожитку. Суспільне Полтава

"Підприємство "Полтаватеплоенерго" готове надавати тепло у гуртожиток за адресою вулиця Володимира В’язуна, 2, але після врегулювання належним чином договірних відносин, адже приватне підприємство ДП "Керамік-Побут", яке було платником минулого опалювального сезону, відмовляється підписати додаткову угоду до існуючого договору", — повідомила речниця "Полтаватеплоенерго" Інна Куліш.

Основний договір з "Полтаватеплоенерго" втратив чинність.

Три тижні без опалення: чому гуртожиток в Полтаві до сих пір без тепла
Мешканка гуртожитку Інна Антіпова. Суспільне Полтава

"Предметом договору було постачання тепла на два гуртожитки, але один гуртожиток перейшов у відання Полтавської міської ради. Вони нам пропонують не укласти новий договір, а якимось чином змінити цей договір, той старий для того, щоб ми взяли на себе обов'язок через дочірнє підприємство, по сплаті десь там близько 70 тисяч гривень, вони їх хочуть заднім минулим періодом нарахувати і повісити цей борг на ДП "Керамік-побут", — додав ліквідатор ПАТ "Керамік" Андрій Дуленко.

Кореспонденти Суспільного звернулися в "ЖЕО № 2" та в міську раду за поясненнями, чому з 2016-го гуртожиток не взяли на баланс міста.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок