Перейти до основного змісту
"Ідеали Майдану не зраджені": Людмила Бабенко – учасниця Помаранчевої революції та Євромайдану

"Ідеали Майдану не зраджені": Людмила Бабенко – учасниця Помаранчевої революції та Євромайдану

Професорка кафедри історії України Полтавського педуніверситету Людмила Бабенко була учасницею Помаранчевої революції 2004-го року та Євромайдану 2013-го. У Полтаві разом зі своїми студентами виходила на протести до держадміністрації. Була й на Майдані Незалежності у Києві. Напередодні Дня Гідності та Свободи розповіла Суспільному свої спогади про ті події.

"21 листопада у офіційному календарі наших національних державних свят має особливе місце. І пов’язане воно з одним з етапів боротьби українців за те, аби зберегти гідність і свободу. Це ті дві цінності, за які люди пішли на Майдан. І на полтавський, і на український. Не було по суті корінних змін у правлячій еліті. 2004-го року під час президентських виборів це і була ота крапля остання, той детонатор, який викликав революцію, яка увійшла в історію, як така, що започаткувала кольорові революції", — розповіла учасниця Помаранчевої революції та Євромайдану Людмила Бабенко.
Меморіал Майдан в Полтаві
Меморіал Героям Майдану на площі перед Полтавською ОВА. Суспільне Полтава

На Революцію Гідності виходила зі студентами до ОДА у Полтаві та їздила до Києва.

"Разом з нашими студентами ми були тут. Тут був намет, де постійно були студенти, які тут чергували. Наші студенти по суті тут становили основне ядро. Олександр Коба – це наш лідер Майдану полтавського, який витримав його з першого по останній день, який постійно тут був, який постійно вів діалог із владою, яка дуже коливалася, яка боялася іти на відкритий діалог. Ми тут дбали про те, аби постійно тут хтось чергував, хтось перебував тут цілодобово. Щодня я забирала внучку із дитячого садочка, ми з нею з садочка прямували сюди. Тому вона із чотирьох років стала по суті "майданівкою".
Людмила Бабенко – учасниця Помаранчевої революції та Євромайдану
Людмила Бабенко біля тимчасового меморіалу Героям Майдану. Суспільне Полтава

Деякі учасники полтавського Майдану стали на захист України 2014-го року, говорить Людмила Бабенко.

Я пам'ятаю, коли тут були споруджені барикади і на самій верхівці цих споруджених мішків, які закривали, мабуть, другий поверх, я бачу свого Сергія Химича, і в мене перша думка: "Боже, він може впасти, бо ці мішки не дуже надійно складені". Хлопці зараз на фронті, вони воювали з 2014-го року. Вони всі з Майдану пішли на фронт, і це говорить про те, що ідеали Майдану не зраджені. І сьогодні нам залишається їх відстояти в цій жорстокій російсько-українській війні.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок