Перейти до основного змісту
Будинок радіо у Полтаві: яка історія та що було у приміщенні

Будинок радіо у Полтаві: яка історія та що було у приміщенні

Будинок радіо у Полтаві: яка історія та що було у приміщенні
Приміщення будівлі радіо у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Будівля радіо ― двоповерхова будівля у центрі Полтави. У ній свого часу були, зокрема, гуртожиток та Палац піонерів. Про її історію ― у матеріалі до 100-річчя Українського радіо.

100 років тому, 16 листопада 1924-го вперше в ефір вийшло Українське Радіо. Його частина ― полтавське радіо ― почало мовити 1937-го. Спочатку робили це у пристосованих приміщеннях в різних куточках Полтави. Від жовтня 1958-го журналісти почали базуватися у будівлі на вулиці Раїси Кириченко, 1. Тоді її називали іменем Рози Люксембург.

Про історію будівлі Суспільному розповідала місцева архітекторка Оксана Бєлявська. За її словами, звели приміщення 1897-го року. Будівництво завершили за два роки. Це був гуртожиток для 40 хлопчиків ― вихованців 1-ї чоловічої Олександрівської гімназії Полтави.

Після 1917-го року у будівлі певний час жили слухачі школи міліції. З 1934-го будинок був Палацом піонерів. Під час Другої світової війни його частково зруйнували. Одним із варіантів, для чого мали відновити споруду, було розширення території фабрики баянів. Однак, ухвалили рішення щодо розміщення у будівлі радіожурналістів.

З часом поряд побудували ще одне приміщення, спеціально пристосоване для звукозапису, монтажу звуку, ведення ефірів, зберігання аудіо фондів тощо. Нині у будівлі працюють кореспонденти та інші робітники Суспільного мовлення.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції

На початок