Родини захисників України написали листа у Полтавську міськраду, аби дати відповідь на критику щодо стел з портретами полеглих. Конструкції почали розміщувати на Каштановій алеї в обласному центрі.
Листа написали від підрозділу громадської організації "Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини" Полтавської громади за підписом голови Світлани Медведєвої. За їхніми даними, такий формат вшанування був погоджений із родинами бійців та Полтавською міською радою.
“Перепрошуємо, якщо портрети наших синів, братів, батьків, чоловіків, яких ми вже ніколи не зможемо обійняти, які ухвалили рішення боронити кожного із вас і повернулися до рідного міста на щиті, заважають комусь пити каву, гуляти алеєю, не дають забути про те, що війна триває. Якщо комусь заважають пам’ятні стели на алеї, то вони ще не усвідомили, що вся Україна ― великий цвинтар завдяки виродкам з Росії ”, ― йдеться у листі.
Це реакція, зокрема, на висловлювання полтавської фотографині Марії Піддубної у Instagram. Вона виставила фото зі стелами на алеї, додавши підпис:
"Каву на цвинтарі я ще не пила. Я ще розумію, коли є один меморіал у пам'ять про наших загиблих воїнів. Бо усі, хто віддав життя у цій війні, є героями, без винятку. А це чисте відмивання коштів, які, як мінімум, можна було віддати сім’ям тих, хто на цих монументах".
На думку рідних воїнів, проєкт "Полтава пам’ятає Героїв" ― це крок до меморіалізації та вшанування загиблих військовослужбовців.
“Це нагадування усім, що війна триває, що вона не концентрована десь там, далеко, що ворог забирає найдорожче, перетворюючи життя родин на згарище спогадів. Це місце, де кожен може вшанувати тих, хто загинув на полі бою”, ― повідомили у листі від громадської організації.
Що відомо про проєкт "Полтава пам’ятає Героїв"
Вшанувати полеглих під час російсько-української війни бійців, які проживали у Полтавській громаді, планують на Каштановій алеї в обласному центрі. Цей проєкт назвали "Полтава пам'ятає Героїв". На одному стенді буде інформація про двох полеглих. Їх виготовляють із антивандального матеріалу. Уздовж алеї зможуть розмістити щити із фотографіями майже 800 полеглих від 2014-го. Відстань між стендами у середньому становитиме 3 метри.
Від рідних полеглих проситимуть письмову згоду на розміщення інформації про воїна, а також біографічну довідку та копію свідоцтва про смерть. Якщо у військового не було рідних, то цих документів не потрібно. Це погодили у положенні про проєкт.
Відкрити алею пам’яті планують до кінця 2024-го року. Станом на 6 листопада 2024-го на реалізацію проєкту "Полтава пам’ятає Героїв" із бюджету громади спрямували 3 мільйони 674 тисячі гривень.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok